Nejčtenější Novinky na portálu LabRulezLCMS 2021

LabRulez: Nejčtenější Novinky na portálu LabRulezLCMS 2021
V roce 2021 se příspěvky v sekci Novinky na portálu LabRulezGCMS zobrazily více než 20 000 krát a přinášíme Vám přehled 10 nejvíce otevřených odborných a také 10 popularizačních/vzdělávacích článků.
Odborné články z oblasti analytické chemie
Základy vysoce účinné kapalinové chromatografie (HPLC) - DETEKTORY
Ve druhé části série o základech a principech v kapalinové chromatografii se podíváme na nejběžněji používané detektory, odhalíme jejich aplikace a zaměříme se na možnosti PDA detektorů.
Základy vysoce účinné kapalinové chromatografie (HPLC) - PUMPY A GRADIENT
V sérii dílu o základech a principech v kapalinové chromatografii se podíváme na jednotlivé komponenty HPLC systémů. V první části si připomeneme základní rozdělení a funkce pump a jimi poskytovaných gradientů.
TEORIE, PRAXE A ÚDRŽBA: HPLC – Vysokoúčinná kapalinová chromatografie – základy a principy
Jedná se o separační a současně analytickou techniku, která slouží k oddělení jednotlivých složek vzorku na základě jejich povahy a k následné identifikaci a kvantifikaci.
22. Škola hmotnostní spektrometrie 2021 - den 1
Tento týden probíhá v Srní na Šumavě 22. ročník Školy hmotnostní spektrometrie. Série vzdělávacích kurzů a zahajovací první den konference je za námi.
Stanovení cukrů a celkových sacharidů v pivu
Metodu stanovení sacharidů pomocí HPLC s RI detekcí na chromatografické koloně s iontovou výměnou v Ag+ cyklu lze využít pro stanovení cukrů i sacharidů v pivu, sladině i mladině.
Látky známé i neznámé: Cílený screening a necílená analýza pomocí LC/MS Q-TOF
Hmotnostní spektrometry s vysokým rozlišením a přesnou hmotou umožňují zaznamenat obrovské množství informací; několikrát za vteřinu změří s vysokou citlivostí hmotnostní spektrum přes široký rozsah m/z.
Program konference Česká chromatografická škola – HPLC.cz 2021
Již tuto neděli 19. září začíná 8. ročník konference Česká chromatografická škola – HPLC.cz 2021. Podívejte se na finální program konference.
Nový Waters UPLC Acquity PREMIER
Virtuální uvedení nového kapalinového chromatografu Acquity PREMIER již 10. 2. 2021.
Zpátky do minulosti: HPLC systémy Agilent Technologies u našich zákazníků
Pojďte se s námi podívat zpátky do minulosti na několik instalací HPLC nebo SFC systému Agilent Technologies v laboratořích v ČR. Kde a pro jaké aplikace je naši zákazníci využívají?
Zpátky do minulosti: LC/MS/MS systémy Agilent Technologies u našich zákazníků
Pojďte se s námi podívat zpátky do minulosti na několik instalací LC/QQQ nebo LC-IM-QTOF systému Agilent Technologies v laboratořích v ČR. Kde a pro jaké aplikace je naši zákazníci využívají?
Popularizační, vzdělávací a vědecky podložené články
Odešel český analytický chemik světového významu. Zemřel profesor Pavel Jandera.
Ve čtvrtek 5. srpna 2021 uzavřel náhle a nečekaně svou životní pouť prof. Ing. Pavel Jandera, DrSc., jeden z nejvýznamnějších českých analytických chemiků.
5. DISKUZNÍ (ON-LINE) PANEL: Vakcíny
Co o aktuálních vakcínách dokáží říci špičkoví odborníci z oboru imunologie a farmakologie jako mikrobiolog Peter Šebo, imunolog Karel Drbal, klinický imunolog Vojtěch Thon nebo vakcinační imunolog Tomáš Hanke?
Ženy v chemii - výběr 35 rozhovorů s našimi vědkyněmi
Dnešní den je svátek všech vědkyň v našem oboru, kterých příběhy Vám pravidelně přinášíme. Jsou jedinečné, šikovné, dravé a musely se prosadit ve světě s větším zastoupením můžu.
prof. Vojtěch Thon: Každý třetí už se s virem setkal. Došlo k fatálnímu selhání, proto lidé umírají po tisících.
Máme v populaci takovou virovou nálož, že lidé, kteří se dosud s virem nepotkali, končí ve vážném stavu a umírají.
Laboratoře stopové analýzy RECETOX
Akreditované „Laboratoře stopové analýzy“ poskytují analytické zázemí pro výzkumné programy centra, pokročilé analytické služby pro externí uživatele a zajišťují dlouhodobé monitorovací programy různých matric.
Aktuální vakcíny pro použití v EU - prof. MUDr. Vojtěch Thon, Ph.D., Masarykova univerzita
Aktuálně dostupné vakcíny nás chrání před středním nebo těžkým průběhem nemoci. Očkování dle slov prof. Thona z MU nás ale nechrání před samotnou infekci a nezastaví její šíření.
Naplno se do vědy pouštím až teď
Vědkyní, která získala podporu pro založení své vědecké skupiny, je Mgr. et Mgr. Pavla Perlíková, Ph.D., se svým projektem Development of actin-targeting compounds with anti-metastatic effect.
Portály LabRulez ve Vašem chytrém telefonu
Mějte rychlý přístup k Novinkám ze světa analytické chemie, knihovně aplikací, webinářům a dalším informacím přímo z Vašeho mobilního telefonu. Uložte si naše portály na plochu a jedním klikem jste tam.
Panelová diskuze - Není vakcína jako vakcína
K dispozici je již celkem pět vakcín. Jaké jsou mezi nimi rozdíly a jakou mají účinnost? Jak dlouho působí a pro kterou skupinu lidí je která vhodná? Kdy se mohu nechat přeočkovat?
Jiří Beran, Lukáš Pekárek - (Ne)známé souvislosti: Vakcíny proti COVID-19 (ÚMKP, BC 7.1.2021)
Záznam debaty realizované distanční formou bez přítomnosti publika 7. 1. 2021 v Městské knihovně v Praze ve spolupráci s Britskou radou ČR v rámci cyklu (Ne)známé souvislosti, na téma: Vakcíny proti COVID-19.
