HPST Jarní semináře v Ostravě a v Brně 2023 (HPLC & LC/MS)
_l.webp)
HPST: HPST Jarní semináře v Ostravě a v Brně 2023 (HPLC & LC/MS)
Potkejte se s námi v Ostravě ve středu 29. 3. 2023 (Imperial Hotel Ostrava) nebo v Brně ve čtvrtek 30. 3. 2023 (Hotel Continental).
Jako již tradičně budete mít možnost potkat se našimi produktovými specialisty pro Agilent i non Agilent instrumentaci a spotřební materiál, tak jako s našimi aplikačními specialisty pro LCMS a GCMS techniky. Nejenže budete mít možnost s námi případně osobně probrat Vaše dotazy, ale zároveň si budete moci osobně prohlédnout několik novinek v portfoliu jako je vertikální třepačka MIX-TRACTION (novinka společnosti LCTech) či nová generace hlav k peristaltickým pumpám Shenchen.
Semináře se budou konat pouze prezenčně, nebudou online ani se z nich nebude pořizován záznam. Kapacity se nám pomalu plní, tedy neváhejte s přihlášením.
Představujeme výběr přednášek věnující se kapalinové chromatografii
1. Zvyšte IQ Vašeho LC/MS trojitého kvadrupólu: Nový Agilent 6475
- Přednáší: Jitka Zrostlíková (produktový specialista, HPST, s.r.o.)
LC/MS trojitý kvadrupól Agilent 6475 byl vyvinut především s ohledem na jeho využití v rutinním provozu. Klíčovým vylepšením je zcela nový akviziční chip, poskytující dostatečnou výpočetní kapacitu pro online zpracování dat pomocí umělé inteligence. Zcela nový algoritmus SWARM umožňuje nalézt rychle a přesně společné optimum všech elementů iontové optiky.
Další novinkou je možnost kombinace cíleného a necíleného měření díky směsnému akvizičnímu režimu MRM + Scan. Agilent 6475 je uváděn na trh společně s novou verzí software MassHunter 12, jehož novými prvky jsou například vestavěný nástroj pro automatickou optimalizaci MRM přechodů a parametrů nebo funkce iReflex, tedy podmíněné „chování“ měřící sekvence v závislosti na naměřených datech.
HPST: Agilent 6475 Triple Quadrupole LCMS System
Tyto inovace minimalizují přeměřování vzorků nebo celých sekvencí a je tak maximálně využit přístrojový čas. Pro zajištění bezproblémového chodu přístroje slouží také systém včasného upozornění na údržbu „Early Maintainance Feedback“ a možnost plánování automatických procedur Tune a Check Tune. Software MassHunter 12 umožňuje ve spolupráci s OpenLab serverem práci ve shodě s požadavky FDA 21 CFR Part 11, EU Annex 11 na User Management, Audit trail, Data integrity a Traceability.
2. Charakterizace derivátů kyseliny hyaluronové pomocí 2D-LC
- Přednáší: Dr. Martina Hermannová (Contipro a.s.)
Hyaluronan je lineární biopolymer široce používaný v dermatologii a farmacii. Za účelem zlepšení jeho fyzikálně-chemických vlastností je jeho řetězec různě modifikován.
Během přednášky budou popsány přístupy k charakterizaci derivátů hyaluronanu, jejichž nedílnou součástí je nejenom vývoj HPLC separace a MS detekce, ale i příprava vzorku pomocí enzymatického štěpení. Popsaná metodika nám pomáhá k přípravě biopolymerů s opakovatelnými vlastnostmi, což je pro použití ve zdravotnických prostředcích nezbytné.
HPST: Agilent 1290 Infinity II 2D-LC System, Multiple Heart-Cutting
3. Ultrastopová analýza PFAS ve vodách na LCMS Agilent: Přímo nebo SPE, to je oč tu běží
- Přednáší: Ondřej Lacina (aplikační specialista, HPST, s.r.o.)
Díky jedinečným vlastnostem našly per- a poly-fluorované alkylové látky (PFAS) široké uplatnění v řadě průmyslových aplikací. Odhaduje se, že komerčně se na světě používá téměř 5000 sloučenin ze skupiny PFAS. Kromě jedinečných fyzikálně-chemických vlastností se však jedná i o látky velmi stabilní a některé z nich i s velkým bioakumulačním potenciálem, a z toho plynoucím rizikem pro životní prostředí i zdraví lidí. Proto se PFAS a jejich osudu v životním prostředí začala věnovat velká pozornost (hlavně dvěma sloučeninám, PFOS a PFOA), což vyústilo v celé řadě zemí ve stanovení legislativních limitů ve vodách. V Evropě byl v roce 2020 stanoven limit pro sumu 20 PFAS v pitné vodě (EU Drinking Water Directive) a je plánováno, že do roku 2024 by měly existovat limity pro kontrolu všech PFAS včetně postupů, jak tyto látky měřit.
V přednášce se podíváme na stanovení vybraných PFAS pomocí LCMS. Od problematiky ztrát analytů (sorpce) po kontaminaci v laboratoři, s tím související možnosti přímého nástřiku vzorků vod, případně využití SPE a zkrátka na co si dát pozor, co dělat nebo nedělat, pokud se touto analýzou budeme chtít zabývat.
- LC/MS/MS analýza PFAS v pitných vodách (záznám přednášky)
- Vhodný spotřební materiál pro PFAS analýzy
- PFAS analýzy v životním prostředí - Přehled metodik, spotřebního materiálu a webinářů od společností Agilent, Wellington Laboratories, Macherey-Nagel
- Automatizace v přípravě vzorků pro analýzy PFAS ve vodách - nabídka výrobce LCTech
4. Novinky ve službách a zákaznických školeních
- Přednáší: Martin Juříček (manažer servisu, servis přístrojů, HPST, s.r.o. )
Servisní tým HPST stále aktualizuje a rozšiřuje škálu prováděných služeb. Kromě tradičních záručních a pozáručních oprav a pravidelných preventivních údržeb provádí operační kvalifikace přístrojů a software, splňující nejpřísnější kritéria světových autorit z oblasti kontroly léčiv a potravin. Servisní a aplikační specialisté HPST tradičně pořádají uživatelská hardwarová a softwarová školení, na kterých se uživatelé dozví praktické informace i doporučení pro práci s instrumentací Agilent Technologies.
Novinkou minulého podzimu je online vzdělávací program „Agilent Univerzity“, který otevírá širokou nabídku kurzů zaměřených na softwarové dovednosti, praktické hardwarové tipy a doporučení, i přípravu a úpravu vzorků pro různé instrumentace. K dispozici je více než 500 samostatných kurzů a přednášek pro chromatografii, hmotnostní spektrometrii i spektroskopii. Zákazníci se mohou ve virtuální cloudové laboratoři seznámit se s nejnovějšími verzemi ovládacích a vyhodnocovacích softwarů, prohloubit své znalosti ovládání a ladění přístrojů i vyhodnocování naměřených dat.
HPST: Agilent University ePass - Neomezený přístup k online kurzům
