LCMS
Další informace
WebinářeO násKontaktujte násPodmínky užití
LabRulez s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Obsah dostupný pod licencí CC BY-SA 4.0 Uveďte původ-Zachovejte licenci.
Pořadatel
CHEMAGAZÍN
Časopis pro chemicko-technologickou a laboratorní praxi. Odborný dvouměsíčník zasílaný zdarma v Česku a na Slovensku. Redakce časopisu je organizátorem veletrhů LABOREXPO a PROCESEXPO a pořadatelem Konference pro vývoj, výrobu a kontrolu léčiv a Konference pigmenty a pojiva.

LABOREXPO & PROCESEXPO 2024

5 - 6. červen 2024
Budeme se na Vás těšit v roce 2024 ve dnech 5. a 6. června na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech ve zcela nové Hale 1!
Bližší informace naleznete zde
LABOREXPO & PROCESEXPO 2024

LABOREXPO & PROCESEXPO 2024

LABOREXPO – XI. ročník veletrhu analytické, měřicí a laboratorní techniky

LABOREXPO je klíčová událost pro odborníky v oblasti analytické, přístrojové a měřicí techniky a vybavení laboratoří. Nabídne vše od spotřebního materiálu, přes analytickou instrumentaci a laboratorní přístroje, až po nábytek.

Prezentace výrobků "v provozním režimu" umožňuje návštěvníkům nejen vidět exponáty v akci, ale také provést testy na vlastních vzorcích a najít ideální řešení pro své laboratorní analýzy.

LABOREXPO klade důraz na interaktivní zkušenost. Návštěvníci mohou získat praktické informace a cenovou nabídku produktů od jejich dodavatelů přímo na místě a usnadní si tak rozhodování týkající se nákupu nového vybavení.

Přidanou hodnotou návštěvy veletrhu je také jeho doprovodný program. Zahrnuje odborné prezentace a firemní workshopy nebo soutěže a další podpůrné aktivity. Veletrh tak poskytuje nejen možnost najít ty nejlepší produkty a technologie, ale také rozšířit své vzdělání a profesní síť.

LABOREXPO & PROCESEXPO: LABOREXPO 2022

PROCESEXPO - I. ročník veletrhu procesní analytiky

PROCESEXPO je zcela nový veletrh zaměřený na oblast analytické techniky pro on-line analýzu a monitoring procesů.

Nabídne široký sortiment produktů nejvýznamnějších domácích i zahraničních výrobců průmyslových analyzátorů a senzorů pro procesní analýzu plynů, kapalin a sypkých látek.

Veletrh můžete navštívit s kolegy z provozních laboratoří a společně najít to nejlepší řešení i dodavatele pro vaše výrobní procesy a jejich optimální nastavení.

LABOREXPO & PROCESEXPO - Veletrhy vybavení pro laboratorní a procesní analýzy

Odhalte nejnovější inovace v laboratorní a procesní analýze. Přijďte na veletrhy, které se konají pouze jednou za 2 roky!

Na jednom místě najdete široké spektrum přístrojů a vybavení domácích i zahraničních výrobců a dodavatelů.

Přihlášeno je 96 VYSTAVOVATELŮ z Česka, Slovenska, Německa, Švýcarska, Holandska, Francie, Polska a Číny.

Návštěva veletrhů LABOREXPO & PROCESEXPO i jejich doprovodých programů je bezplatná.

Vstupné je ZDARMA na základě registrace.

👉 REGISTRACE - volné vstupenky na veletrhy

ŠPIČKOVĚ SESTAVENÝ PROGRAM

 • NEJŠIRŠÍ NABÍDKA A NOVINKY UVÁDĚNÉ NA TRH

 • TESTOVÁNÍ VLASTNÍCH VZORKŮ

 • MOBILNÍ LABORATOŘE

 • PRODUKTOVÉ PREZENTACE, WORKSHOPY A SEMINÁŘE

 • SOUTĚŽE, EXPERIMENTY A NABÍDKY PRÁCE

 • NABÍDKY PRÁCE & BURZA NEVYUŽITÝCH ZAŘÍZENÍ

Nejširší nabídka a novinky uváděné na trh

Na veletrzích LABOREXPO a PROCESEXPO najdete nejširší spektrum vybavení a přístrojů pro vaši laboratoř i procesní analýzy od nejvýznamnějších domácích i zahraničních výrobců a dodavatelů.

Najdete zde také celou řadu novinek právě uváděných na trh. Mnoho z nich bude představeno na veletrzích a konferencích konaných během první poloviny letošního roku.

Díky návštěvě veletrhů LABOREXPO/PROCESEXPO budete mít skvělou příležitost seznámit se s těmito inovativními přístroji a technologiemi osobně.

Novinky uvedené na veletrhu LABOREXPO/PROCESEXPO 2024:

 • OMNIS NIRS - Metrohm NIR spektroskopie, titrace a automatizace v jednom řešení. Oficiální uvedení na český trh 5. června v 11 hodin na stánku A10 - Metrohm Česká republika.

 • Světová veletržní premiéra přístroje ZEUS - třídič buněk (cell sorter) od SENSIFIC GmbH na stánku Uni-Export Instruments A13.

 • xTrovert™ FLEX-O – Systém pro automatizaci extrakcí na pevné fázi v 96 formátu (96-SPE plate format). Kompletně navržen a vyvinut ve společnosti Watrex Praha a jeho výroba je v České Republice. Celosvětově bude odhalen v USA na konferenci TIDES (Boston 14.–17.5.), následně proběhne i evropská premiéra na veletrhu LABOREXPO!

 • QuantStudio™ Absolute Q™ – Systém pro digitální PCR.

 • LC/MS trojitý kvadrupól Agilent 6495D pro kvantitu bez kompromisu

 • Systém SCIEX Echo® MS+ s hmotnostním spektrometrem ZenoTOF 7600

 • Nový laboratorní mlýn Pulverisette 29

 • Walk-in testovací klimatické komory Binder

 • RTC kontrolér SC4500 od společnosti Hach® – kompletní systém pro optimalizaci procesů

Nebo zcela nové přístroje od Shimadzu:

 • AIRsight - Infračervený a ramanův spektrometr ve spojení s mikroskopem

 • Brevis GC-2050 – Plynový chromatograf

 • IRXross – Infračerveným spektrometr s fourierovou transformací

 • CLAM-2040 – Automatizovaný modul pro automatickou přípravu biologických vzorků v klinické laboratoři v přímém spojení s LCMS systémem

 • mnoho další přístrojů a zařízení.

Testování vlastních vzorků

Na stáncích řady vystavovatelů budou přístroje tzv. v provozním režimu s možností si na vlastních vzorcích ověřit jejich možnosti a funkce.

Seznam přístrojů a zařízení v provozním režimu

Během veletrhu můžete vyzkoušet kvalitu vystavených zařízení na vlastních vzorcích.

Na stánku č. A17 – METALCO TESTING budou v provozu tato zařízení:

EXAKT 300 CP - diamantová pásová precizní pila pro dělení prakticky čehokoliv.
QCUT 150 A - flexibilní automatická / manuální precizní rozbrušovací pila s přídavným automatickým posunem pro citlivé řezy a řezání obtížných vzorků.
QCUT 250 A - kompaktní a flexibilní poloautomatická pila s dělicím kotoučem o průměru až 254 mm a prořezem vzorků o průměru až 95 mm. Tato pila kombinuje výhody a rychlost manuální pily s výhodami automatické pily.
QMOUNT - moderní zařízení určené pro rychlé vytvrzování (zalévání) transparentních vzorků na bázi modrého světla. Nejrychlejší způsob k zalévání průhledných vzorků.
QNESS 60 A+ - tvrdoměr a mikrotvrdoměr umožňuje měření metodou Vickers, Brinell a Knoop, případně je možná i konverze do jiný stupnic či pevnosti.
Qness 250 CS EVO - univerzální tvrdoměr díky svému vybavení, funkcím a kvalitě zpracování patří mezi nejlepší produkty na trhu. Samozřejmostí je i velmi vysoká kvalita výroby a vhodnost do provozů 24/7.
QEYE 800 - zaujme rychlou a efektivní optickou analýzou a měřením vzorků s vysokým rozlišením. Zařízení je zejména vhodné pro standardizované měření a kontrolu svarů podle DIN EN ISO 5817.
CG AX30 - Základní model sušárny s maximální teplotou 250 °C, nerezovým vnitřním prostorem a R38 digitálním PID regulátorem teploty.

V expozici č. A20 – Optik Instruments (Bruker) si můžete vyzkoušet:

Přenosný FTIR spektrometr ALPHA II – Nenechte se zmást rozměry, náš nejmenší FTIR spektrometr vyniká svojí výkonností, která mnohdy převyšuje i velké laboratorní přístroje. Pokud se chcete přesvědčit na vlastní oči, není nic jednoduššího než s sebou přinést vzorky na stánek. Bude pro Vás připraven spektrometr s diamantovým ATR modulem, transmisí i reflexním modulem pro bezkontaktní měření.
Automatizovaný FTIR mikroskop LUMOS II – samostatně stojící FTIR imagingový mikroskop se špičkovou výkonností v jakémkoliv měřícím módu - transmisi, reflexi či zeslabené úplné reflexi (ATR). Jsme schopní Vám na místě ukázat, jak snadno se mikroskop ovládá a také Vám proměřit Vaše vzorečky a naměřená data následně vyhodnotit. Pro konzultaci, jak vzorek pro analýzu připravit, se nám prosím ozvěte na [email protected].
Ruční Ramanův spektrometr BRAVO – díky svým inovativním technologiím představuje novou generaci Ramanovy spektrometrie. Za vysokou spektrální kvalitu vděčí zejména dvěma vestavěným laserům a unikátním algoritmem pro potlačování fluroescence - tím pádem jsme schopni proměřit i látky, které jsou Ramanovou spektrometrií zpravidla obtížně měřitelné. Pokud si chcete měření na BRAVU vyzkoušet, stačí si přinést vzorečky v pevném nebo kapalném stavu.
FT-NIR spektrometr TANGO-R – NIR spektrometr, který díky spojení Fourierovy transformace a patentovaného interferometru nabízí nejrobustnější řešení na trhu. Jeho konstrukce zaručuje to, že přístroj není dedikovaný a můžete na něm měřit celou řadu různých vzorků: maso, jogurt, kukuřice nebo olej. Díky jíž hotovým kalibračním metodám a uživatelsky jednoduchému ovládání je přístroj celosvětově jedním z nejpoužívanějších.

Na stánku B9 - ANAMET najdete v provozu:

Laserový granulometr Mastersizer 3000 – Nejrozšířenější laserový granulometr Mastersizer 3000 od britského výrobce Malvern Panalytical. Přístroj měřící velikost a distribuci částic práškových materiálů, suspenzí i emulzí bude možné vyzkoušet. V provozu bude s kapalinovými dispergačními jednotkami. Mastersizer je možné provozovat rovněž se suchým dispergačním podavačem a je možné jej doplnit o tvarovou analýzu HydroInsight. Pokud máte zájem o měření svého materiálu, objednejte si u nás tuto možnost s předstihem.
Stolní elektronový mikroskop Phenom Xl – Na stolním elektronovém mikroskopu Phenom XL lze měřit libovolné vodivé i nevodivé spíš suché vzorky do velikosti 10x10 cm o výšce maximálně 4 cm, ze kterých jsou odstraněny volné částice. Může se jednat o částice přilepené na lepící pásku, kovové díly, elektronické součástky, filtry, hmyz, rostliny, textilie, vlasy, nerosty a další. Mikroskop bude na veletrhu připravený k měření vámi donesených vzorečků.
Optický tenziometr-goniometr OCA 15EC – Nejvhodnější přístroj pro měření kontaktního úhlu, studium smáčivosti nebo stanovení volné povrchové energie. Pokud budete mít zájem vyzkoušet si měření neváhejte si přinést své vzorky o maximálních rozměrech 220 x neomezeně x 70 mm.
Portable Contact Angle Goniometer – PCA 200 – Přenosný goniometr kontaktního úhlu PCA 200 od společnosti DataPhysics Instruments je ruční zařízení pro autonomní a mobilní měření povrchové energie pevných povrchů. Neváhejte se zastavit u našeho stánku se svými vzorky a vyzkoušejte si měření pomocí nejmodernějšího mobilního přístroje na měření volné povrchové energie.

HACH bude mít ve své expozici B19 k otestování:

Spektrofotometr DR3900 – Stanovení dusičnanů a železa ve vzorcích vody.
Titrátor AT1000 – Stanovení alkality ve vzorcích vody.
Své vzorky budete moci otestovat ve stánku č. B15 – NICOLET CZ na přístrojích:
Timegate: První Ramanův spektrometr s reálně potlačenou fluorescencí - přináší jedinečnou možnost měření Ramanových spekter s reálným potlačením fluorescence. Díky pulznímu pikosekundovému laseru a CMOS-SPAD detektoru můžete provádět časově rozlišenou Ramanovu spektroskopii, měřit současně (avšak odděleně!) Ramanova spektra i fluorescenci, a posunout tak váš výzkum na novou úroveň.
Ramanův spektrometr MarqMetrix - umožňuje provádět rychlá a spolehlivá měření přímo v terénu. Bude možné si vyzkoušet jednoduchost jeho ovládání přímo na reálných vzorcích. (pozn. pro doplnění předchozího Timegate spektrometru: také bude možné si jej vyzkoušet, a to přímo na vzorcích, které jinak vykazují silnou fluorescenci, a jsou tak pomocí klasické Ramanovy spektroskopie neměřitelné).

Na stánku B23 –Anton Paar si vyzkoušejte:

Měření velikosti a tvaru částic na dynamickém analyzátoru obrazu Litesizer DIA 500 – analýza částic stisknutím jediného tlačítka.

Na stánku A4 - RMI

SCINCO Velox 1100 - výkonný Diode Array UV-VIS spektrometr
GELSIGHT Mobile - unikátní 3D mikroskop
Lightnovo RG - "Research Grade" kompaktní 3D konfokální Ramanův mikroskop
Lightnovo MiniRaman - miniaturizovaný Ramanův spektrometr s unikátními parametry
Enwave Polylab - odolný "kufříkový" mobilní Ramanův spektrometr s flexibilní sondou pro široké spektrum aplikací
Pendar X-10 unikátní Stand OFF Ramanův spektrometr s možností měření ze vzdálenosti až 200 cm a hardwarovým potlačením fluorescence
Mobilní - ruční Ramanovy spektrometry TruScan GP, TruScan RM a TruScan G3 od firmy Thermo Scientific. Světový standard v oblasti famaceutického a kosmetického průmyslu.
ElvaX Pro - výkonný a vysoce univerzální stolní ED XRF spektrometr - prvková analýza širokého spektra vzorků, unikátní možnosti v oblasti bezkalibrační analýzy
Prospector 3 MAX - nejvýkonnější ruční ED XRF spektrometr na současném trhu
ThreatID - mobilní "kufříkový" FT-IR spektrometr s ATR a plynovou celou
TruDefender FTX - mobilní "ruční" FT-IR spektrometr s ATR od firmy Thermo Scientific
XplorIR - unikátní mobilní "ruční" FT-IR spektrometr pro automatickou identifikaci a kvantifikaci plynů a par v terénu
Gemini - kombinovaný mobilní FT-IR/Raman spektrometr s flexibilní pancéřovanou sondou a ATR od firmy Thermo Scientific
First Defender RMX - kapesní výkonný Ramanův spektrometr s pancéřovanou sondou pro bezpečnostní aplikace
VIAVI micro NIR spektrometr - ruční spektrometr pro rychlou identifikaci plastů
NIRLAB - ruční NIR spektrometr pro kvantitativní analýzu konopných produktů (obsah THC, CBD, CBG, ...) a kvantitativní analýzu vybraných drog

Nezapomeňte si přinést a odzkoušet své vzorky!

LABOREXPO & PROCESEXPO: Testování vlastních vzorků

Mobilní laboratoře

Někteří vystavovatelé umístí na veletržní plochu tzv. Mobilní laboratoře, ve kterých představí svou nabídku laboratorní a měřicí techniky i s možností jejího praktického vyzkoušení.

VERDER přiveze mobilní laboratoř RETSCH BUS s nabídkou produktů pro přípravu vzorků. Budou zde funkční rotorové mlýny, kulové mlýny, nožové mlýny, drtič a sítovací stroje připravené na vzorky návštěvníků veletrhu. Na svém stánku dále představí přístroje MICROTRAC. Bude možné měřit a charakterizovat částice od nano velikostí až po jednotky milimetrů.

LABOREXPO & PROCESEXPO: Mobilní laboratoř

Produktové prezentace, workshopy a semináře

Hlavní částí doprovodného programu veletrhu bude dvoudenní program odborných a produktových prezentací, které představí konkrétní aplikace, novinky a trendy v laboratorní a analytické technice. Program je připravován ve spolupráci se specializovanými portály LabRulez.cz a za účasti vystavovatelů.

Prezentace budou volně přístupné v Konferenčním sále ve Vstupní hale I. Ve volných časech před a po přednáškách budou promítány firemní produktové video prezentace. Prostor před pódiem bude možné využít k relaxaci a posezení.

Letos se můžete těšit na přednášky od odborníků např. ze společností: Altium, Anton Paar, M.G.P., Metrohm, Nicolet, Optik Instruments, Shimadzu, Watrex Praha, ÚFCH JH nebo LabRulez.

Prohlédněte si také Seznam a video záznamy všech přednášek z roku veletrhu LABOREXPO 2022

LABOREXPO & PROCESEXPO: Open space konferenční sál

Seznam přednášek a časový harmonogram

1. Altium International: Vysoké rozlišení hravě s Agilent LC/MS QTOF. (R)evidentně zábavný kvíz
 • Ing. Jitka Zrostlíková, Ph.D, Ing. Jan Kovář (Altium International)
 • 10:30 - 10:50 středa 5.6.2024
2. Anton Paar: Novinky ze světa Anton Paar: Dynamická analýza obrazu a nový sortiment z portfolia Brabender
 • Ing. Jiří Špringer, Ing. Marek Rapta (Anton Paar)
 • 13:00 - 13:20 středa 5.6.2024
3. Metrohm: Good Vibes with OMNIS NIRS
 • RNDr. Aleš Daňhel, Ph.D. (Metrohm)
 • 12:30 - 12:50 středa 5.6.2024
4. M.G.P.: Spektrofotometry NanoDrop: precizní analýza vzorků proteinů a DNA v mikroobjemech
 • Martin Kuthan (M.G.P. spol. s r.o.)
 • 11:30 - 11:50 čtvrtek 6.6.2024
5. Nicolet CZ: Ramanova spektroskopie: Novinky a trendy
 • RNDr. František Kesner, Ph.D. (Nicolet CZ)
 • 11:30 - 11:50 středa 5.6.2024
6. OPTIK INSTRUMENTS: Budoucnost analýzy potravin a krmiv pomocí NIR spektrometrie
 • Ing. Matěj Novotný (OPTIK INSTRUMENTS)
 • 11:00 - 11:20 středa 5.6.2024
7. OPTIK INSTRUMENTS: Kam směřuje FTIR a Ramanova spektrometrie? Nové technologie, kde je hledat a jak je využít.
 • Ing. Martin Klimiček (OPTIK INSTRUMENTS)
 • 12:00 - 12:20 středa 5.6.2024
 • 12:00 - 12:20 čtvrtek 6.6.2024
8. Shimadzu: Analýza rozličných látek v kultivačním médiu
 • Minh Hang Ungermann (Bene Meat Technologies)
 • 11:00 - 11:20 čtvrtek 6.6.2024
9. Watrex Praha: Nové možnosti automatizace extrakce na tuhé fázi (solid-phase extraction, SPE)
 • doc. RNDr. Marek Minárik, Ph.D. (Watrex Praha)
 • 10:30 - 10:50 čtvrtek 6.6.2024
10. ÚFCH JH: Přišel, viděl, neodešel: Jak tvoříme a podporujeme zájemce o chemii
 • Ing. Květoslava Stejskalová, CSc. (Vzdělávací tým PEXED v Ústavu fyzikální chemie J. Heyrovského AV ČR, v.v.i.)
 • 12:30 - 12:50 čtvrtek 6.6.2024
11. LabRulez: Moderní přístup k marketingu a PR v analytické chemii a laboratořích (Novinky, Bazar, Produkty a služby, Kariéra, Akademie)
 • Ing. Ivo Novotný (LabRulez)
 • 13:00 - 13:20 čtvrtek 6.6.2024

Soutěže, experimenty a nabídky práce

 • SLOSOVÁNÍ VSTUPENEK
 • SOUTĚŽ LABORATORNÍ STOPAŘ
 • SOUTĚŽ O NEJLEPŠÍ EXPONÁTY

ZÁBAVA

V průběhu veletrhu uskuteční někteří vystavovatelé svá další vlastní zábavné show nebo soutěže, kterých se bude možné zúčastnit.

LABOREXPO & PROCESEXPO: Zábava

Partner veletrhu Střední průmyslová škola chemická v Pardubicích představí pokusy a experimenty z oblasti chemie a zároveň se budete moci seznámit s jejím vzdělávacím programem.

Na stánku Thermo Fisher Scientific (st. č. B22) bude probíhat malý vědomostní kvíz z oblasti mikrobiologie.

Anton Paar bude mít doprovodnou soutěž na stánku (č. B23): Odhadněte kolik krystalků/částic cukru v nějakém množství, vč. reálného měření. Nejbližší odhad získá výhru.

Střední průmyslová škola chemická v Pardubicích (st. č. C25) představí pokusy a experimenty z oblasti chemie a zároveň se budete moci seznámit s jejím vzdělávacím programem.

Nabídky práce & Burza nevyužitých zařízení

Ve spolupráci se specializovanými portály LabRulez.cz budou na veletrhu vyvěšeny nabídky/poptávky zaměstnání a nevyužitých laboratorních přístrojů. Svůj inzerát zde budou moci vyvěsit zdarma i návštěvníci veletrhu!

LABOREXPO & PROCESEXPO: Nabídky práce & Burza nevyužitých zařízení

Partneři

LABOREXPO & PROCESEXPO 2024 - Partneři

CHEMAGAZÍN
Další projekty
Sledujte nás
Další informace
WebinářeO násKontaktujte násPodmínky užití
LabRulez s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Obsah dostupný pod licencí CC BY-SA 4.0 Uveďte původ-Zachovejte licenci.