Shimadzu představuje nový tandemový hmotnostní spektrometr LCMS-8060NX

Po, 29.3.2021
| Originální článek z: Shimadzu/Ondřej Hillmich
Model LCM-8060NX je vrcholem odborných zkušeností a znalostí Shimadzu v oblasti LCMS trojitých kvadrupólů.
Video placeholder
  • Foto: Shimadzu: Shimadzu představuje nový tandemový hmotnostní spektrometr LCMS-8060NX
  • Video Shimadzu: LCMS8060NX Liquid Chromatograph Mass Spectrometer

Jedná se o nový high-end model, který svými vlastnostmi nabízí daleko rozsáhlejší možnosti nastavení parametrů měření za extrémně vysoké citlivosti. Shimadzu je známo přístroji s vysokou robustností a jejich dlouhou životností i desítky let, a právě tato robustnost nechybí ani modelu LCMS-8060NX.

Ionizační jednotka IonFocus

Nově vyvinutá sonda ESI s fokusními elektrodami zavádí ionty do vakuové části hmotnostního spektrometru daleko efektivněji. Současně s tím se spektrometru daří účinně vylučovat kontaminující látky, čímž snižuje šum a poskytuje stabilnější data. Vylepšený desing ESI s podporou tepla navíc podporuje ionizaci celé řady sloučenin (patentovaná technologie).

Shimadzu: Ionizační jednotka IonFocus

UF-Qarray II, UF-Lens II

Přepracované technologie před prvním kvadrupólem zvyšují robustnost bez kompromisů v citlivosti. Údržbu UF-Qarray II a UF-Lens II lze snadno provádět bez použití jakýchkoliv nástrojů.

Shimadzu: (1) Jednoduchý desing iontového zdroje bez kabelů nebo trubek. Snadno jej vyjměte nebo vyměňte pomocí páčky „jedním dotykem“ (2) Údržba UF-Qarray II a UF-Lens II bez použití nástrojů

Snadná údržba

LCMS-8060NX zdědil veškerou jednoduchou údržbu svých předchůdců. Jak desolvatační linii (DL), která zavádí vzorek do vakua, tak kapiláru ESI lze snadno a rychle výměnit při zachování vakua, čímž se minimalizují zbytečné odstávky přístroje a ztráta času pro měření.

Shimadzu: Kroky k výměně desolvatační linie (DL)

Shimadzu: Kroky k výměně kapiláry ESI

Robustnost a snadné ovládání

Maximalizovaná citlivost versus minimalizované matricové efekty

V nově vyvinuté jednotce IonFocus iontové transportní elektrody snižují ztrátu citlivosti z matricových efektů vypuzováním neutráních matricových částic s vyšší účinností. Níže uvedené grafy ukazují příklad analýzy zbytkových pesticidů v čajových listech. Použitím špičkové rychlosti přepínání polarity (5 ms) a rychlosti snímání dat (1,5 ms) byla získána stabilní data i pro vysokorychlostní analýzu více komponent. Jednotka IonFocus také účinněji zavádí ionty do detektoru a zvyšuje tím tak intenzitu signálu. Ze 100 testovaných sloučenin vykázalo 96% vynikající výtěžnost.

Shimadzu: Analýza reziduí pesticidů v čajových listech s využitím rychlého přepínání polarity a sběru dat

Vysoká robustnost

LCMS-8060NX využívá nové iontové vodiče, UF-Qarray II a UF-Lens II, pro zvýšení robustnosti při zachování vysoké účinnosti přenosu iontů. S vyšší robustností není tak často vyžadována údržba systému, čímž se zvyšuje efektivita a počet změřených vzorků. Níže uvedená data metabolitů v moči poukazují na spolehlivost analýzy biologických matric. Po analýze 1 000 vzorků moči, připravených pouze zředěním vodou, poskytuje LCMS-8060NX vynikající stabilitu dat bez ztráty citlivosti.

Shimadzu: Analýza 1 000 vzorků metabolitů v moči

Nové parametry odvození od umělé inteligence pro širokou škálu sloučenin

LCMS-8060NX využívá nové výchozí parametry optimalizované pro širokou škálu sloučenin na základě procesů umělé inteligence, což přináší vynikající výsledky bez nutnosti pracného zkoumání podmínek analýzy. Jak je uvedeno níže, zvyšuje to intenzitu signálu pro různé cílové sloučeniny na průměrně 2,6 násobek intenzity dosažené s předchozími parametry.

Shimadzu: Nové výchozí optimalizované parametry pro širokou škálu sloučenin

Inteligentní automatizace zvyšuje efektivitu pracovního postupu

Shimadzu: Inteligentní automatizace pracovního postupu

Zlepšení propustnosti zpracovaných dat

Velkou úsporu času lze dosáhnout vícesložkovou analýzou dat, s funkcemi pro kontrolu více chromatogramů najednou, zobrazením výsledků, které překračují standardní hodnoty (správnou hladinu koncentrace), v jiné barvě, atd.

Kromě toho je k dispozici několik šablon formátů reportů, což zkracuje nezbytný čas pro jejich tvorbu.

Shimadzu: Zlepšení propustnosti zpracovaných dat

Automatická optimalizace podmínek MS

Jednoduše umístěte vzorek na místo a zadejte o něm do softwaru základní informace. Optimalizace parametrů MRM a rozhraní se provede automaticky. Výsledky optimalizace jsou zobrazeny graficky, což opět snižuje čas a úsilí potřebné pro vyhodnocení automatické optimalizace.

Shimadzu: Automatická optimalizace podmínek MS

„Ready to use“ metodové balíčky LC-MS/MS a knihovny MRM

Shimadzu nabízí hotové metodové balíčky s jednoduchou instalací. Analýza může začít ihned bez žádného odkladu – každý balíček obsahuje vyvinuté metody pro vícesložkovou analýzu s optimalizovanými MRM přechody.

Shimadzu: „Ready to use“ metodové balíčky LC-MS/MS a knihovny MRM

Softwarové řešení od akvizice po kontrolu dat LabSolutions Connect/LabSolutions Insight

LabSolutions Connect a Insight poskytují podporu pro celý analytický pracovní postup, od optimalizace podmínek MS po zpracování dat, pro dosažení maximální efektivity.

Správa souborů analýzy je snadná

Systém Connect přináší vysoce organizovanou správu souborů. Umístění souboru je automaticky určováno podle jeho typu, což analytikovi umožňuje provádět analýzu nebo zpracování dat, aniž by si musel pamatovat cesty k souboru. Koncentrace analytu a další výsledky lze uložit jako soubor výsledků. Na stejnou sadu dat lze použít více metod zpracování, přičemž výsledky se ukládají samostatně, což nabízí optimalizaci parametrů zpracování a snadné načítání výsledků.

Shimadzu: Snadná správa souborů analýzy

Optimalizace MRM a parametrů iotového zdroje

Parametry MRM (precursor ion m/z, product ion m/z, napětí) a parametry iontového zdroje (průtok plynu, teplota) jsou automaticky optimalizovány. Pouze jedno kolo komplexní optimalizace maximalizuje konečnou citlivost s ohledem na polaritu, adiční ionty, valenci atd. Výsledky tohoto procesu lze zobrazit v grafu pomocí funkce datového prohlížeče. Obrazovka s výsledky optimalizace MRM současně zobrazuje chromatogram, spektrum a každé napětí. Na obrazovce s výsledky optimalizace MRM zkontrolujte, jak se mění síla signálu s variacemi v jednotlivých parametrech.

Shimadzu: MRM optimalizace

Shimadzu: Optimalizace parametrů iontového zdroje

Efektivní kontrola dat

LabSolutions insight je ideální prostředí pro vyhodnocování dat. Přepínání mezi režimy kontroly vzorku a sloučeniny je zajištěno na základě preferencí uživatele. Displej s vícenásobným chromatogramem odpovídajícím způsobem prezentuje všechny vzorky konkrétní analyt nebo všechny analyty pro konkrétní vzorek. Všechny chromatogramy lze současně přiblížit, oddálit nebo je ukotvit na samotném monitoru, aby vyhovoval potřebám analytika.

Barevně označené výsledky umožní recenzentovi snadno odhalit problémové vzorky. Lze nastavit označení výsledků pro širokou škálu QC, nejen pro hodnoty překračující limity, ale také blížící se limitům. Pro integraci univerzálních laboratorních informačních systémů použijte standardní šablony reportů nebo výstup souborů ve vámi vyhovujícím formátu.

Shimadzu: Efektivní kontrola dat v LabSolutions insight

Aktuální portfolio LCMS trojitých kvadrupólů nabízí celkem 5 typů:

  • Model LCMS-8040 - Citlivost (S/N) >10 000:1 (RMS)
  • Model LCMS-8045 - Citlivost (S/N) >200 000:1 (RMS)
  • Model LCMS-8050 - Citlivost (S/N) >500 000:1 (RMS)
  • Model LCMS-8060 - Citlivost (S/N) >1 500 000:1 (RMS)
  • Model LCMS-8060NX - Citlivost (S/N) >1 500 000:1 (RMS)

Pro vhodný výběr** LCMS typu trojitý kvadrupólu** neváhejte kontaktovat našeho obchodního specialistu Shimadzu: Mgr. Ondřej Hillmich ([email protected])

Shimadzu: Modely LCMS Shimadzu typu trojitý kvadrupól

SHIMADZU Handels GmbH - organizační složka
 

Mohlo by Vás zajímat

Analysis of Per- and Polyfluoroalkyl Substances (PFAS) in Edible Fish Tissue

Instrumentace
Spotřební materiál, LC/MS, LC/MS/MS, LC/QQQ
Výrobce
Agilent Technologies
Zaměření
Potraviny a zemědělství

Seznámení s přístroji Wyatt Technology

Instrumentace
GPC/SEC
Výrobce
Waters
Zaměření
---

Your Essential Guide to Sugar Analysis with Liquid Chromatography

Instrumentace
Příprava vzorků, Spotřební materiál, Software, HPLC, LC/MS, LC/SQ
Výrobce
Waters
Zaměření
Potraviny a zemědělství

GPC/SEC Troubleshooting and Good Practice

Instrumentace
GPC/SEC
Výrobce
Agilent Technologies
Zaměření
---

Speciation of Iron in Lithium Iron Phosphate (LFP) Cathode Material by LC-ICP-MS

Instrumentace
HPLC, ICP/MS, Speciační analýza
Výrobce
Agilent Technologies
Zaměření
Průmysl a chemie, Materiálová analýza
 

Podobné články


Článek | Produkt

21. Škola hmotnostní spektrometrie: Nový LC/Q-TOF Shimadzu LCMS-9030

Nový hmotnostní spektrometr firmy Shimadzu spojuje světově nejrychlejší a nejcitlivější kvadrupólovou technologii s TOF architekturou.

Článek | Produkt

LC-QQQ toxikologické metodové balíčky Shimadzu

V tomto příspěvku naleznete přehled tzv. „ready to use“ metodových balíčků pro oblast toxikologie, využívajících kapalinovou chromatografii ve spojení s tandemovou hmotnostní spektrometrií.

Článek | Video

LABOREXPO 2022: Včasné odhalení toxicity 5-fluorouracilu při léčbě rakoviny a nový hmotnostní detektor Shimadzu LCMS-2050

Záznam odborné přednášky Mgr. Ondřeje Hillmicha (Shimadzu) z veletrhu LABOREXPO 2022 na téma využití automatizované LC/MS/MS v klinické analýze a představené nového Shimadzu LCMS-2050.

Článek | Produkt

Akční nabídka Shimadzu (HPLC, LC/MS, UV-Vis a další)

Potřebujete dovybavit Vaši laboratoř? Využijte slevy a prodlouženou záruku na celé portfolio SHIMADZU platné do 31.10.2023.
 

Podobné články


Článek | Produkt

21. Škola hmotnostní spektrometrie: Nový LC/Q-TOF Shimadzu LCMS-9030

Nový hmotnostní spektrometr firmy Shimadzu spojuje světově nejrychlejší a nejcitlivější kvadrupólovou technologii s TOF architekturou.

Článek | Produkt

LC-QQQ toxikologické metodové balíčky Shimadzu

V tomto příspěvku naleznete přehled tzv. „ready to use“ metodových balíčků pro oblast toxikologie, využívajících kapalinovou chromatografii ve spojení s tandemovou hmotnostní spektrometrií.

Článek | Video

LABOREXPO 2022: Včasné odhalení toxicity 5-fluorouracilu při léčbě rakoviny a nový hmotnostní detektor Shimadzu LCMS-2050

Záznam odborné přednášky Mgr. Ondřeje Hillmicha (Shimadzu) z veletrhu LABOREXPO 2022 na téma využití automatizované LC/MS/MS v klinické analýze a představené nového Shimadzu LCMS-2050.

Článek | Produkt

Akční nabídka Shimadzu (HPLC, LC/MS, UV-Vis a další)

Potřebujete dovybavit Vaši laboratoř? Využijte slevy a prodlouženou záruku na celé portfolio SHIMADZU platné do 31.10.2023.
 

Podobné články


Článek | Produkt

21. Škola hmotnostní spektrometrie: Nový LC/Q-TOF Shimadzu LCMS-9030

Nový hmotnostní spektrometr firmy Shimadzu spojuje světově nejrychlejší a nejcitlivější kvadrupólovou technologii s TOF architekturou.

Článek | Produkt

LC-QQQ toxikologické metodové balíčky Shimadzu

V tomto příspěvku naleznete přehled tzv. „ready to use“ metodových balíčků pro oblast toxikologie, využívajících kapalinovou chromatografii ve spojení s tandemovou hmotnostní spektrometrií.

Článek | Video

LABOREXPO 2022: Včasné odhalení toxicity 5-fluorouracilu při léčbě rakoviny a nový hmotnostní detektor Shimadzu LCMS-2050

Záznam odborné přednášky Mgr. Ondřeje Hillmicha (Shimadzu) z veletrhu LABOREXPO 2022 na téma využití automatizované LC/MS/MS v klinické analýze a představené nového Shimadzu LCMS-2050.

Článek | Produkt

Akční nabídka Shimadzu (HPLC, LC/MS, UV-Vis a další)

Potřebujete dovybavit Vaši laboratoř? Využijte slevy a prodlouženou záruku na celé portfolio SHIMADZU platné do 31.10.2023.
 

Podobné články


Článek | Produkt

21. Škola hmotnostní spektrometrie: Nový LC/Q-TOF Shimadzu LCMS-9030

Nový hmotnostní spektrometr firmy Shimadzu spojuje světově nejrychlejší a nejcitlivější kvadrupólovou technologii s TOF architekturou.

Článek | Produkt

LC-QQQ toxikologické metodové balíčky Shimadzu

V tomto příspěvku naleznete přehled tzv. „ready to use“ metodových balíčků pro oblast toxikologie, využívajících kapalinovou chromatografii ve spojení s tandemovou hmotnostní spektrometrií.

Článek | Video

LABOREXPO 2022: Včasné odhalení toxicity 5-fluorouracilu při léčbě rakoviny a nový hmotnostní detektor Shimadzu LCMS-2050

Záznam odborné přednášky Mgr. Ondřeje Hillmicha (Shimadzu) z veletrhu LABOREXPO 2022 na téma využití automatizované LC/MS/MS v klinické analýze a představené nového Shimadzu LCMS-2050.

Článek | Produkt

Akční nabídka Shimadzu (HPLC, LC/MS, UV-Vis a další)

Potřebujete dovybavit Vaši laboratoř? Využijte slevy a prodlouženou záruku na celé portfolio SHIMADZU platné do 31.10.2023.