Info
Praha
Praha
Kapalinová chromatografie s hmotnostní detekcí, Vědecký a výzkumný pracovník, NMR
Kontakt
Prof. Ing. Vladimír Křen, DrSc.

ORGANICKÝ CHEMIK - vědecký pracovník

Neaktivní

Mikrobiologický ústav AV ČR

Mikrobiologický ústav AV ČR, v. v. i. v současnosti představuje největší pracoviště v České republice, které komplexně studuje vlastnosti mikroorganizmů (bakterií, kvasinek, hub a řas) a savčích buněčných linií z hlediska základního výzkumu i z hlediska jejich praktické využitelnosti v průmyslu či medicíně.

Hlavními směry výzkumu ústavu jsou buněčná a molekulární mikrobiologie, genetika a fyziologie mikroorganizmů a jejich rezistence vůči antibiotikům, produkce mikrobiálních metabolitů a jejich biotransformace a šlechtění produkčních kmenů.

K důležitým oblastem patří půdní ekologie, ekotoxikologie a mikrobiální degradace organických polutantů v životním prostředí.

Část ústavu zaměřená na imunologické problematiky se věnuje významu mikroorganizmů ve fylogenetickém a ontogenetickém vývoji imunity a při vzniku autoimunitních chorob a v neposlední řadě imunoterapii nádorových onemocnění.

Ústav má čtyři mimopražská pracoviště, a to v Třeboni Centrum ALGATECH, ve Vestci Centrum BIOCEV, v Novém Hrádku Laboratoř gnotobiologie a Kongresové, školící a ubytovací centrum v Nových Hradech.

Mikrobiologický ústav AV ČR, v. v. i. vyhlašuje v souladu se zákonem č. 283/1992 Sb. o Akademii věd České republiky, ve znění zákona č. 420/2005 Sb. a Stanov AV ČR výběrové řízení na pozici Vědecký pracovník (ORGANICKÝ CHEMIK).

Laboratoř biotransformací hledá posilu týmu na obsazení pozice:

Vědecký pracovník - ORGANICKÝ CHEMIK

Popis pozice

  • Hledáme kvalifikovaného a motivovaného vědeckého pracovníka se zaměřením na organickou chemii, ideálně se zkušenostmi s chemií přírodních látek.

Náplň práce

  • Design a realizace organických syntéz, izolace a separace přírodních látek, publikační činnost a prezentace na vědeckých konferencích v zahraničí.

Požadavky

  • VŠ organická chemie nebo příbuzný obor, PhD výhodou, ale není nutné.

  • Schopnost pracovat se sekundární literaturou (WOS, Reaxys…).

  • Schopnost interpretace výsledků – NMR, MS spekter.

  • Znalost chemie přírodních látek výhodou.

  • Odborná i běžná angličtina slovem i písmem.

Nabízíme

  • Odborné vzdělávání a jazykové kurzy.

  • Perspektivní, zajímavou a smysluplnou práci.

  • Platové ohodnocení odpovídající významu pozice.

  • 6 týdnů dovolené.

  • Další zaměstnanecké výhody: Multisport karta, Flexi Pass, příspěvky pro zaměstnance i rodinné příslušníky (po 1. roce zaměstnání).

  • Úvazek dle dohody, možnost zkráceného úvazku na dobu určitou s možností prodloužení.

  • Možnost částečné práce z domova.

  • Stravenkový paušál.

Dodatečné informace

  • Nástup: 1.3.2024

  • Místo výkonu práce: Vídeňská 1083, 142 00 Praha 4 - Krč

Jak se přihlásit

  • Přihláška by měla obsahovat životopis, motivační dopis a kontakty na několik odborníků/ spolupracovníků, kteří mohou poskytnout reference.

Více informací a podání přihlášek: Prof. Ing. Vladimír Křen, DrSc., [email protected], Tel: +420 296 442 510.

Uzávěrka přihlášek: 29. 02. 2024

Dovolujeme si Vás informovat, že zasláním odpovědi na inzerát poskytujete příslušnému správci své osobní údaje, a to za účelem realizace výběrového řízení a uzavření pracovní smlouvy nebo dohody (DPP, DPČ) ohledně Vámi vybrané pozice. Toto zpracování Vašich osobních údajů bude prováděno na právním základě splnění smlouvy dle 6 odst. 1 písm. b) obecného nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR). Vaše osobní údaje budou zpracovávány pouze v nezbytném rozsahu a pouze po dobu trvání výběrového řízení na danou pozici. Zpracování Vašich osobních údajů bude dostatečně zabezpečeno, Vaše osobní údaje nebudou bez Vašeho souhlasu předávány třetím osobám. V souladu s příslušnými právními předpisy Vás informujeme, že máte právo (i) na přístup k osobním údajům, (ii) na opravu či doplnění nepřesných nebo nepravdivých osobních údajů, (iii) na výmaz osobních údajů, (iv) na omezení zpracování osobních údajů ve zvláštních případech, (v) na přenositelnost údajů, (vi) vznést námitku proti zpracování a (vii) obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údajů.