TECHNIK PRO VÝROBU A SERVIS PŘÍSTROJŮ

Neaktivní

Sídlo Watrex Praha - Carolina Centrum v Praze 6 - Ruzyni.

Počátky firmy Watrex Praha jsou spjaty s firmou Waters Division of Millipore. Firma Watrex byla založena v roce 1990 Milanem Minárikem, jako první soukromá firma reprezentující zahraničního výrobce chromatografických přístrojů na území tehdejší ČSFR. Po dosažení vedoucí pozice v prodeji HPLC přístrojů na domácím trhu, přesáhl rozvoj firmy jak po personální stránce, tak i šíří aktivit omezený rámec obchodního zastoupení firmy Waters a proto byl kontrakt s touto firmou ukončen a od druhé poloviny roku 1991 se firma Watrex profilovala do standardní podoby distributora chromatografických přístrojů a příslušenství.

Uzavřela postupně distributorské kontrakty s firmami LDC Analytical (pozdější TSP a nynější Thermo), Rheodyne, Jour Research, Hewlett-Packard (nyní Agilent), Macherey Nagel, Supelco, Grom/Alltech/Grace, Shodex, Tosoh, Polymer Laboratories, Knauer, Sunchrom, ILS, GL Science, Optimize, SMI LabHut, Spark Holland, LabAlliance, Sequant, FasTech Dr. Maisch, Radleys, Purite a dalšími.

V roce 2012 se společnost stěhuje do nových prostor moderní budovy Carolina Centrum v Praze 6 - Ruzyni. Získává tím nové prostory pro výrobní aktivity a významné rozšíření aplikační laboratoře. V roce 2015 spouští vývoj nové řady chromatografických přístrojů. Pod obchodním názvem Watrex Streamline™ představuje HPLC sestavu na výstavě u příležitosti konání mezinárodní konference HPLC 2017 v Praze. Ve stejném roce představuje na domácí výstavě LABOREXPO unikátní systém pro recyklační HPLC. Přístroj Repetto™, který je založen na technologii vyvinuté ve Watrexu (EU patent č. EP3396372) získává ocenění výstavy v kategorii analytický přístrojů.

Strategie společnosti Watrex je založena na vysoké odbornosti vedoucích manažerů, kteří mají úspěšnou praxi ve vědeckých a výzkumných institucích. Ze třinácti pracovníků firmy je pět doktorů či inženýrů, 2 s kvalifikací CSc. nebo Ph.D. Mezi roky 1990-2000 zorganizoval Watrex celkem 10 mezinárodních setkání pod názvem "Pražský chromatografický seminář", na kterých se v roli lektorů vystřídala značná část světové chromatografické elity. Ve stejnou dobu bylo zahájeno několik odborných spoluprací, které následně vedly k vědeckému programu čítajícím řadu výzkumných projektů. Od roku 2007 se společnost Watrex účastnila celkem 6ti grantových projektů v oblasti aplikovaného a průmyslového výzkumu podporovaného Technologickou agenturou ČR a Ministerstvem průmyslu ČR z toho 5x v roli hlavního řešitele.

Náplň práce:

  • Účast na výrobě přístrojových komponent
  • Montáž a testování zařízení
  • Instalace, diagnostika a opravy zařízení
  • Validace a zákaznický servis přístrojů
  • Komunikace s dodavateli

Požadujeme:

  • SŠ nebo VŠ vzdělání, znalosti z oboru elektro výhodou
  • Řidičský průkaz skupiny B
  • Spolehlivost, pečlivost

Nabízíme:

  • Preferujeme dlouhodobou spolupráci na HPP na dobu neurčitou
  • Motivující finanční ohodnocení s bonusovým programem
  • Zajímavé projekty výroby vědeckých přístrojů
  • Zázemí a stabilitu společnosti s 25-letou tradicí

Nástup ihned