Info
Praha
Praha
Výzkumný ústav pivovarský a sladařský, a.s.
HPP
Analytický chemik, AAS, ICP/OES, ICP/MS

ANALYTIK SPECIALISTA - Analýza kovů

Neaktivní

Výzkumný ústav pivovarský a sladařský

Výzkumný ústav pivovarský a sladařský (VÚPS) je jediným výzkumným ústavem v České republice, který se soustavně od roku 1887 věnuje pivovarsko-sladařské problematice. Hlavní náplní je výzkum, vývoj, inovace a šíření znalostí v oblasti potravinářství se zvláštním zřetelem na pivovarství a sladařství.

Hlavním cílem je získávat nové poznatky z této oblasti a napomáhat jejich aplikaci do výrobní praxe. Nezastupitelnou roli má při rozvoji moderních technik a technologií, které by měly současně se zvyšováním efektivnosti a kvality výroby zachovávat všechny atributy českého způsobu výroby piva a tím i jeho specifické vlastnosti. VÚPS, a.s. spolupracuje se šlechtitelskými organizacemi, firmami zemědělského nákupu a pěstiteli ječmene, se sladovnami, pivovary, výrobci alkoholických i nealkoholických nápojů, s orgány státní správy. V řadě projektů výzkumu a vývoje spolupracuje s řadou jiných výzkumných ústavů a univerzit a zasahuje svou činností často mimo obor sladovnictví a pivovarství.

Výzkumný ústav pivovarský a sladařský, a.s. vyhlašuje výběrové řízení na pozici:

ANALYTIK SPECIALISTA - ANALÝZA KOVŮ

Náplň práce:

  • Analýza kovů pomocí ICP-MS ve vzorcích piva, sladu, chmelu.

  • Vývoj analytických metod pro stanovení kovů pomocí ICP-MS a AAS.

  • Udržování metrologického systému.

  • Práce v laboratoři akreditované dle ČSN EN ISO/IEC 17025:2018.

  • Spolupráce na výzkumných projektech.

Požadavky:

  • Ukončené vysokoškolské vzdělání v chemickém oboru; znalost analytické chemie.

  • Praxe na obdobné pozici minimálně 2 roky.

  • Samostatnost, kreativita, spolehlivost, pečlivost.

  • Znalost práce na PC (MS Office).

  • Znalost anglického jazyka.

  • Zkušenosti s výzkumem výhodou.

  • Znalosti v oblasti technologie potravin či piva výhodou.

Nabízíme:

  • 5 týdnů dovolené + Sick Days – 5 dnů/rok
    1. plat
  • Příspěvek na stravování
  • Příspěvky na penzijní a životní pojištění
  • Benefitní karta
  • Pracovní poměr na dobu neurčitou
  • Práce ve funkčním týmu
  • Zvyšování kvalifikace formou seminářů a školení

Termín nástupu:

  • listopad-prosinec 2023

Místo výkonu práce:

  • Lípová 511/15, Praha 2

Bližší informace a adresa pro zaslání strukturovaného životopisu: [email protected]