Přihlášení
LabRulez
Registrace
Nastavení
Filtrování
Filtrování
Obnova hesla
Obnova hesla

Univerzita Tohoku a společnost Shimadzu společně oznamují nový dechový test pro detekci COVID-19

Po, 7.12.2020
| Originální článek z: Shimadzu/Ondřej Hillmich
Využití LC/QQQ pro neinvazivní testování na COVID-19 a další virové a hostitelské biomolekuly obsažené v aerosolech dechu testování zpříjemňuje a především přináší výrazně více informací o zdravotním stavu.

Shimadzu: Shimadzu LCMS-8060NX Hmotnostní spektrometr na principu trojitého kvadrupólu ve spojení s vysokoúčinnou kapalinovou chromatografií.

Univerzita Tohoku oznámila vývoj neinvazivní technologie dechového testování pro COVID-19 prostřednictvím spolupráce s Shimadzu Corporation, předním poskytovatelem analytických přístrojů a aplikačních řešení. Technologie označovaná jako „breathomics“ analyzuje virové a hostitelské biomolekuly obsažené v aerosolech dechu, které lze sbírat volným dýcháním do nově vyvinutého zařízení po dobu 5 minut. Výzkumný tým si klade za cíl dále aplikovat technologii breathomics na další infekční i neinfekční nemoci, aby přiblížil budoucí monitorování zdraví založené na odběru vzorků dechu pacienta.

Shimadzu: Komplexní analýza biologických složek ve vydechovaném aerosolu („breathomics“) pomocí hmotnostní spektrometrie LC/QQQ.

Výzkumný abstrakt:

Pro minimalizaci šíření COVID-19 a působení zdravotních rizik existuje naléhavá potřeba účinného testu, který by mohl současně vyšetřit onemocnění a poskytnout další diagnostické indikace, jako závažnost onemocnění a prognóza. Za tímto účelem pracovali na Lékařské fakultě Univerzity v Tohoku a Institutu stárnoucí medicíny ve spolupráci se Shimadzu na vývoji systému analýzy dýchání pro boj proti pandemii SARS-Cov-2 a dalších.

Zde vyvinutý systém využívá technologii zvanou „breathomics“, což znamená komplexní analýza biologických složek ve vydechovaném aerosolu pomocí hmotnostní spektrometrie (v tomto případě se jedná o detekci pomocí LCMS detektoru typu trojitý kvadrupól). Jeho hlavní výhody oproti jiným testovacím technikám jsou neinvazivní povaha odběru vzorků aerosolu a množství informací, které lze spojit s různými biologickými důsledky.

Shimadzu: Dechový test pro detekci COVID-19 s využitím technologie LC/QQQ

Pro odběr vzorku aerosolu vyvinula Univerzita vysoce výkonné odběrové zařízení, které získává přibližně 1 mL kondenzátu vydechovaného dechu (EBC) vlastní manipulací subjektu za pět minut klidného vydechování. Systém proto umožňuje rychlé testování v místě péče pro včasnou detekci a bezpečnou izolaci infikovaného personálu, který je v dnešní době nejvíce vystaven přítomnosti viru (hlavně v nemocnicích a dalších sociálních zařízeních).

Mnohastranná data analýzy dodávaná systémem zahrnují hladiny proteinů SARS-Cov-2, dalších virových proteinů a hostitelských proteinů a metabolitů zapojených do zánětlivých reakcí. Kromě přímé indikace virové infekce lze výsledky použít pro vyhodnocení stádia a stavu onemocnění, k odhadu rizika progrese onemocnění a k předpovědi prognózy a komplikací. Další studie mohou umožnit predikci metabolických onemocnění, jako jsou kardiovaskulární a plicní nemoci, nemoci související se životním stylem, arterioskleróza, cukrovka, rakovina a zdravotní management preventivní medicíny. Naším cílem je přiblížit budoucí podobu personalizovaného a vzdáleného systému zdravotní péče, který nazýváme „dechová medicína“.

SHIMADZU Handels GmbH - organizační složka
Další projekty
Sledujte nás
Další informace
WebinářeO násKontaktujte násPodmínky užití

LabRulez s.r.o. Všechna práva vyhrazena.