HPST: Nezmeškejte Novinky a trendy Agilent Technologies virtuálně.
Celý týden v odpoledních hodinách budete mít možnost seznámit se novinkami z plynové, kapalinové chromatografie, hmotnostní spektrometrie a spektroskopie nejen od společnosti Agilent Technologies.
A jen malý vhled do příprav, aneb jak vzniká HPST virtuální studio…
HPST: Virtuální studio Novinky a trendy Agilent Technologies on-line
Kontinuální nárůst vzorků na stanovení pesticidů a farmaceutických látek v oblasti environmentálních analýz v laboratořích ALS Czech Republic v Praze vede postupně i k rozšiřování kapacit LC-MS instrumentace, která se pro tyto analýzy používá. Z tohoto důvodu byl do laboratoří v Praze zakoupen LC-MS systém společnosti Agilent Technologies s kapalinovým chromatografem 1290 Infinity II a detektorem typu trojitý kvadrupól 6495C.
S narůstajícím počtem vzorků je kladen velký důraz i na zefektivňování všech dílčích kroků analýzy, tedy přípravy vzorků, měřící metody, a především rychlému, ale spolehlivému procesu vyhodnocování a reportování dat. V rámci prezentace bude představena multi-reziduální UHPLC-MS/MS metoda, která je využívána pro analýzu téměř 400 pesticidů, jejich vybraných metabolitů a léčiv v rámci jednoho nástřiku, a strategie vyhodnocování naměřených dat.
Dozvíte se detaily o plynovém chromatografu Agilent 990 Micro GC, které jste možná neznali. Připomeneme jeho pozici v poslední inteligentní generaci plynových chromatografů Agilent, přiblížíme konstrukční parametry, aplikační přednosti i tři hlavní podoby jeho uplatnění. V prezentaci nebudou chybět ani stěžejní aplikace pro miniaturizovanou chromatografii, k nimž Agilent nabízí na míru konfigurované a optimalizované micro GC analyzéry. Rozšiřte si obzory možností současné plynové chromatografie od Agilentu a poslechněte si, proč „být micro“.
Forenzní, ale i další laboratoře se potýkají s výzvou rychle a správně stanovit složení tablet, prášků, kapalin, vzorků rostlinného původu nebo plastů. Quick Probe - speciální zařízení ve spojení s hmotnostním detektorem od firmy Agilent Technologies umožňuje provést analýzu za jednu minutu, a navíc s minimálními požadavky na přípravu vzorků! V prezentaci bude představena samotná technologie, pracovní postup i příkladové analýzy.
Během šedesáti let výroby laboratorních technologií a nábytku se německý výrobce Waldner dostal mezi celosvětovou špičku ve výrobě těchto produktů. Zejména nabídka laboratorních technologií v odvětrávání laboratorních prostor patří mezi špičkové produkty s jedinečnými technickými parametry, které nemají mezi lokálními výrobci konkurenci. Nábytek výrobce WALDNER s názvem SCALA je navržen a konstruován na modulárním principu, který umožňuje postupné doplňování stávajícího vybavení, nebo úplnou změnu jeho rozložení a funkčního využití v čase a prostoru. Dalším produktem v nabídce výrobce jsou mobilní přepážkové systémy, které lze použít jak v laboratořích, tak v kterémkoli jiném nelaboratorním projektu. Mimo výše uvedené výrobky Waldner nabízí i služby v projektování laboratoří včetně všech technologií, rozvodů médií, vzduchotechniky, odpadového hospodářství a bezpečnostních systémů.
V této přednášce si představíme možnosti, jak zajistit výkonost Vašeho GC/MS přístroje tak, aby data, která produkujete, byla z dlouhodobého hlediska vysoce kvalitní a bez výkyvů, které nejčastěji přináší znečištění stroje matricí, která je nastřikována spolu s Vašimi cílovými analyty. Zaměříme se především na nastavení GC parametrů, abychom co nejvíce dokázali eliminovat možnou kontaminaci iontového zdroje. Vysvětlíme si, jak správně použít např. nastavení tzv. backflush, tedy zpětného proplachu kolony. V druhé části přednášky se pak budeme věnovat možnostem odstranění již vzniklého znečištění iontového zdroje s využitím tzv. JetCleanu, tedy čištění pomocí vodíku bez nutnosti manuálního zásahu obsluhy. Vysvětlíme si, co JetClean je, jak nastavit jeho hlavní parametry, a jak postupovat při jejich optimalizaci.
Mikroplasty jsou velmi aktuálním tématem a už nějaký čas jsou v hledáčku vědců, kteří se snaží porozumět jejich výskytu v životním prostředí a také v potravním řetězci. Pro výzkum jsou zásadní analytické techniky, které umožní chemickou identifikaci mikroplastů a další charakterizaci jako je počet, tvar a celková hmota částic mikroplastů. A Agilent, díky přístroji 8700 LDIR, přináší nové řešení. Díky využití QCL (Quantum Cascade Laser) technologii přináší 8700 LDIR výrazné zjednodušení metodiky, její urychlení a možnost větší automatizace analytického postupu, než to bylo doposud možné u běžných analytických technik.