53. Konference Syntéza a analýza léčiv (Early Bird Registrace prodloužena do 15. 6. 2025)

Farmaceutická fakulta Masarykovy univerzity: Logo 53. Konference Syntéza a analýza léčiv
Vážené kolegyně, vážení kolegové,
dovolujeme si Vám připomenout, že zvýhodněná "early bird" registrace na 53. konferenci Syntéza a analýza léčiv byla prodloužena do 15. června 2025.
Využijte nižší registrační poplatky a zajistěte si své místo i ubytování do 15. června 2025.
Konference Syntéza a analýza léčiv se uskuteční ve dnech 17.–19. září 2025 v konferenčním hotelu Kurdějov na jižní Moravě.
Tato konference se bude věnovat tématům:
- vývoj nových syntetických a analytických metod pro přípravu bioaktivních sloučenin a studium jejich fyzikálně-chemických vlastností
- vývoj metod pro testování biologické aktivity chemických sloučenin
- totální syntéza biologicky aktivních sloučenin
- izolace a strukturní analýza přírodních látek
- farmakologie a toxikologie přírodních látek
Zaregistrujte se ještě dnes a nenechte si ujít inspirativní akci plnou předního výzkumu, poutavých přednášek a cenných příležitostí k navázání kontaktů.
Registrace
On-line registrace je otevřena od 1. března 2025 do 31. července 2025.
Konferenční poplatky
Early bird - uhrazeno před 15. 6. 2025
- Akademik/Odborník z praxe: 200 EUR
- Student: 100 EUR
- Sponzor*: 0 EUR*
- Doprovázející osoba: 150 EUR
- Zvaný přednášející: 0 EUR
Regular - uhrazeno po 15. 6. 2025
- Akademik/Odborník z praxe: 350 EUR
- Student: 150 EUR
- Sponzor*: 0 EUR*
- Doprovázející osoba: 150 EUR
- Zvaný přednášející: 0 EUR
*Sponzoři platí konferenční poplatky podle svého sponzorského balíčku. Pokud si přejí zahrnout další služby (např. coffee breal. gala večeře nebo kulturní program), ať prosím kontaktují organizační výbor. Bude Vám účtován dodatečný poplatek.
Registrační poplatek zahrnuje DPH, bufetové občerstvení (4x coffee break, 2x oběd, 2x večeře), konferenční materiály, doprovodný program dle Vaší volby (viz registrační formulář). Registrační poplatek může být zaplacen on-line kartou nebo bankovním převodem.
Ubytování není součástí konferenčního poplatku. Účastníci jsou zodpovědní za rezervaci ubytování prostřednictvím emailu [email protected] s použitím hesla "SAL2025". Rezervace musí být provedena do 31. května 2025.
Program
Zvaní hosté
- Dr. rer. nat. Norbert Jakubowski (Institute for Materials Research and Testing (BAM) in Berlin, Německo)
Norbert Jakubowski vystudoval fyziku na univerzitě v Essenu/Duisburgu a v roce 1991 získal doktorát na Univerzitě v Hohenheimu (Stuttgart). Působil jako vedoucí vědecký pracovník v Institutu pro aplikovanou spektroskopii (ISAS) v Dortmundu (Německo) a jako vedoucí oddělení „Anorganická stopová analýza“ ve Spolkovém ústavu pro výzkum a testování materiálů (BAM) v Berlíně. Od roku 2019 je v důchodu, ale stále se aktivně věnuje výzkumu a výuce. V současné době působí jako konzultant společnosti Spetec GmbH v Erdingu (Německo). Jeho výzkumné zájmy se týkaly elementární hmotnostní spektrometrie a analytické chemie. Zaměřil se na vývoj přístrojů a analytických metod pro použití v oblasti „Life Sciences“. Jeho hlavní výzkumné zájmy v posledně jmenovaném tématu se týkaly vývoje značkovacích činidel pro značení protilátek a zobrazování nanočástic a heteroprvků v jednotlivých buňkách a tkáních za účelem sledování cesty nanočástic a léčiv a studia jejich interakce s DNA a proteiny. Publikoval více než 240 prací, 3 knihy a 11 kapitol v knihách a byl oceněn několika prestižními cenami, jako je European Award for Plasma Spectrochemistry nebo medaile Ioannese Marcuse Marciho.
- prof. Dr. Gunda Köllensperger (Institute of Analytical Chemistry, University of Vienna, Rakousko)
Gunda Köllensperger je profesorkou a vedoucí katedry analytické chemie na Univerzitě ve Vídni, kde působí také jako proděkanka Fakulty chemie a místopředsedkyně Rakouské společnosti pro analytickou chemii. Vystudovala analytickou chemii na Technické univerzitě ve Vídni, kde získala tituly Dipl. Ing. a Dr. techn., a habilitovala se na univerzitě BOKU. Je uznávanou expertkou na metody založené na hmotnostní spektrometrii, vícerozměrné chromatografii a stabilních izotopech, s více než 190 vědeckými publikacemi. Její výzkum se soustředí na vývoj inovativních analytických nástrojů v oblastech metabolomiky a metalomiky, přičemž zvláštní pozornost věnuje analýze jednotlivých buněk a kvantifikaci stopových prvků a jejich chemických forem v biologických vzorcích. Integrací hmotnostní cytometrie usiluje o detailní pochopení buněčného ionomu ve vztahu k funkčnímu stavu buňky. V rámci spolupráce s Lékařskou univerzitou ve Vídni se její výzkumná skupina podílí na vývoji cílených protinádorových terapií založených na sloučeninách kovu, zejména platinových komplexech, s cílem optimalizovat jejich účinnost a minimalizovat vedlejší účinky.
- prof. Dr. Wolfgang Kroutil (Department of Chemistry, University of Graz, Rakousko)
Wolfgang Kroutil vystudoval chemii na Technické univerzitě ve Štýrském Hradci (Rakousko) a svůj doktorandský výzkum vedl u prof. Kurta Fabera ve Štýrském Hradci na Technické univerzitě a také v Exeteru (6 měsíců ve Velké Británii, prof. Stanley M. Roberts). Po dvouleté praxi v průmyslu ve společnostech Novartis/CH a Krems Chemie Chemical Services se stal odborným asistentem na univerzitě ve Štýrském Hradci (Rakousko). Po habilitaci se v roce 2004 stal docentem a v roce 2013 řádným profesorem na téže univerzitě. Publikoval více než 320 prací o biokatalýze a podílel se na více než 30 patentech týkajících se biokatalýzy. Kromě různých dalších ocenění získal v roce 2012 cenu Biocat a v roce 2015 cenu Biotrans. Jeho výzkum se zaměřuje a biokatalytické redoxní reakce, tvorbu C-C vazeb a kaskádové reakce.
- Assoc. prof. Dr. István Mándity (Institute of Organic Chemistry, Semmelweis University / Research Centre for Natural Sciences, Maďarsko)
István Mándity je vedoucím Ústavu organické chemie na Semmelweisově univerzitě a působí jako senior researcher ve Výzkumném centru přírodních věd HUN-REN (RCNS) v Budapešti (Maďarsko). Ve své práci se zaměřuje na bioinspirované systémy na bázi peptidů a zvláště na umělé transportéry chloridových iontů a jejich terapeutický potenciál v oblasti cystické fibrózy, antimikrobiální rezistence a onkologie. Aktivně se také podílí na vývoji udržitelných metod syntézy peptidů pomocí technologií průtokových reaktorů. Dr. Mándity získal několik národních a mezinárodních výzkumných grantů a udržuje úzkou akademickou a průmyslovou spolupráci v oblasti medicinální chemie, supramolekulární chemie a systému pro transport léčiv. Je autorem 75 publikací, spoluautorem 7 patentů a získal 1 417 nezávislých citací. Jeho kumulativní impakt faktor je 278,7.
- Assoc. prof. Dr. Peter Verwilst (Rega Institute, KU Leuven, Belgie)
Peter Verwilst vystudoval chemii na KU Leuven (Belgie) a v roce 2011 dokončil svůj doktorandský výzkum pod vedením prof. Wima De Borggraeve a prof. Wima Dehaena. Poté absolvoval postdoktorský pobyt na Université Bordeaux 1 (Francie) a v letech 2013 až 2019 působil jako profesor a výzkumník na Korejské univerzitě (Jižní Korea). V roce 2020 nastoupil na Farmaceutickou fakultu KU Leuven jako odborný asistent a jeho výzkumná laboratoř je součástí mezifakultního biomedicínského výzkumného ústavu Rega Institute. V roce 2025 byl habilitován na docenta. P. Verwilst publikoval více než 67 prací, jeho H-index je 30, a je uveden jako spoluautor na 11 patentech. Jeho současný výzkum se zaměřuje na syntetickou medicinální chemii, zejména na vývoj nízkomolekulárních antimikrobiálních léčiv a nové alosterické cílové modulace.
Těšíme se na vás!
S pozdravem
Sekretariát konference
53rd Conference Synthesis and Analysis of Drugs - Early Bird Registration extended until 15. June 2025
