LCMS
Další informace
WebinářeO násKontaktujte násPodmínky užití
LabRulez s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Obsah dostupný pod licencí CC BY-SA 4.0 Uveďte původ-Zachovejte licenci.
Autor
Pragolab
Pragolab
Jsme jedním z lídrů na českém a slovenském trhu v oblasti laboratorních zařízení a svým zákazníkům přinášíme špičkové přístroje z oboru analytické chemie a fyzikálních měření více než 25 let.
Tagy
Článek
Produkt
Video
Logo of LinkedIn

Thermo Scientific Dionex Inuvion – nová úchvatná platforma iontových chromatografů

Út, 26.3.2024
| Originální článek z: Pragolab/Jaroslav Novák, Ivana Eliášová
Stabilně vynikající výsledky každý den. To je nová platforma iontové chromatografie Thermo Scientific™ Dionex™ Inuvion™.
Video placeholder
 • Foto: Pragolab: Thermo Scientific Dionex Inuvion – nová úchvatná platforma iontových chromatografů
 • Video: Alexander Semyonov: 2024–02–14 Inuvion Ion Chromatograph Launch (online introduction)

Nová platforma iontových chromatografů Thermo Scientific™ Dionex™ Inuvion™ umožňuje jednodušší a intuitivnější iontovou analýzu než kdykoli dříve. Přináší přesně to, co vytížená analytická zkušební laboratoř hledá: trvale vynikající výsledky - každý den, pro každého uživatele. A v neposlední řadě schopnost upgradu jednotlivých konfigurací, což přináší možnost růstu Vašeho přístroje s růstem Vašich analytických potřeb.

Pragolab: Obr. 1 Iontové chromatografy InuvionPragolab: Obr. 1 Iontové chromatografy Inuvion

Pojďme si nejprve shrnout, co nová platforma iontových chromatografů Thermo Scientific Dionex Inuvion přináší:

1. JEDNODUCHÉ, INTUITIVNÍ UŽIVATELSKÉ PROSTŘEDÍ
 • Inteligentní, funkčně zaměřený design umožňuje rychlý a bezpečný přístup k celému přístroji a snadnou uživatelskou obsluhu.

 • Automatizované postupy spouštění a vypínání zajišťují rychlou přípravu přístroje na denní práci bez zásahu uživatele.

 • K dispozici jsou videa s návodem k použití, které zjednodušují nastavení přístroje a jeho obsluhu.

 • A samozřejmě vynikající a uživatelsky příjemný software Thermo Scientific™ Chromeleon™ CDS (Chromatography Data System), díky kterému lze využít všechny přednosti platformy Dionex Inuvion IC . Snadno se učí a snadno se používá, automatizuje a optimalizuje každodenní úkoly a pomáhá i nezkušeným uživatelům dosahovat konzistentních, vysoce kvalitních výsledků.

2. MIMOŘÁDNĚ SPOLEHLIVÝ VÝKON
 • Díky pokročilé technologii vysoce výkonných čerpadel a elektronice přístroje lze při analýzách využívat vyšší tlaky a tedy širší škálu kolon a mobilních fází, čímž se zvyšuje rychlost a kvalita analýz.

 • Možnost rychlé, flexibilní a pohodlné elektrolytické suprese, kdy stačí pouze připojit supresor. Pro regeneraci nejsou potřeba žádné chemikálie, žádné externí čerpadlo ani offline kondicionace.

 • Možnost využití technologie RFIC™ (Reagent-free IC), kdy si přístroj sám elektrolyticky připravuje eluent a do přístroje se doplňuje pouze deionizovaná voda. Tato konfigurace umožňuje gradientové separace, čímž zkracuje dobu analýz a přitom zajišťuje jejich vysoce konzistentní výsledky.

3. SNADNOU KONFIGUROVATELNOUST A UPGRADOVATELNOST
 • Univerzální, adaptabilní platforma vám dovolí nakonfigurovat systém Dionex Inuvion IC přesně podle Vašich analytických potřeb, ale také podle Vašeho rozpočtu. Systém je možné kdykoliv upgradovat na vyšší verzi. Máte tedy jistotou, že Váš systém bude vyhovovat i Vašim budoucím potřebám.

 • Více variant a periferních zařízení, jako je termostat kolon, monitor mobilní fáze/deionizované vody atd., rozšiřují schopnosti systému a umožňují Vám se snadno a ekonomicky efektivně přizpůsobit měnícím se typům vzorků a požadavkům na pracovní postupy.

Flexibilní, adaptabilní platforma Dionex Inuvion

Systém Dionex Inuvion si můžete nakonfigurovat tak, aby vyhovoval konkrétním analytickým a finančním požadavkům, a podle potřeby jej snadno rekonfigurovat. Platforma má tři základní konfigurace:

 • Inuvion Core
 • Inuvion
 • Inuvion s možností RFIC

Jejich vlastnosti shrnuje uvedená tabulka.

Pragolab: Tabulka 1. Srovnání jednotlivých konfigurací platformy InuvionPragolab: Tabulka 1. Srovnání jednotlivých konfigurací platformy Inuvion

Základní konfigurace Inuvion Core dovoluje využití vyšších tlaků až 5000 psi při chemické supresi. Po konfiguraci Inuvion natáhnou ruku pracoviště, která nejsou zatížena velkým počtem vzorků, k analýze anorganických aniontů či kationtů s vodivostní detekcí a elektrolytickým supresorem k potlačení vodivosti mobilní fáze.

Inuvion RFIC naproti tomu zaujme zejména laboratoře s vyšší průchodností vzorků a také centra, kde se nespokojí jen s manuální přípravou mobilní fáze. Tento IC systém umožňuje využití elektrolytického generování mobilní fáze se všemi jeho výhodami. Zejména se jedná o možnost gradientové separace, tj. zkrácení doby analýz při zvýšení citlivosti. Ke zvýšení citlivosti přispívá již sama mobilní fáze, kdy elektrolyticky generovaná hydroxidová fáze vede k nižším detekčním limitům díky lepším účinnosti suprese než manuálně připravovaná uhličitanová fáze. Projevuje se také vyšší průchodnost vzorků, kdy odpadá manuální příprava mobilní fáze.

Všechny tyto konfigurace lze vybavit karuselovým autosamplerem jak typu AS-DV, tak typem AS-AP s termostatováním a derivatizací vzorků. Především je ale celá platforma koncipována s možností upgradu ze základní konfigurace Inuvion Core přes Inuvion až po Inuvion RFIC.

Kdykoliv to Vaše analytické potřeby budou vyžadovat anebo prostě zatoužíte po snadnější obsluze, rychlejších a přesnějších analýzách, není nic snadnějšího než Váš systém Vašim potřebám přizpůsobit.

Stabilně vynikající výsledky každý den

Platforma Dionex Inuvion IC podporuje celou řadu kolon Thermo Scientific vhodných pro vyšší tlaky v systému, pomocí kterých lze zvýšit rychlost a kvalitu separací, a to jak pro anionty, tak pro kationty. Celá platforma dále vyniká excelentní reprodukovatelností analýz a jejich citlivostí. Díky variantě Reagent-Free IC (RFIC) se zvyšuje efektivita a zároveň je možné použití gradientu mobilní fáze k optimalizaci separací.

Pragolab: Obr.2. Ukázka rychlé separace základních aniontů s uhličitanovou MF. Zkrácení doby analýzy díky typu kolony a vyššímu průtoku.Pragolab: Obr.2. Ukázka rychlé separace základních aniontů s uhličitanovou MF. Zkrácení doby analýzy díky typu kolony a vyššímu průtoku.

Pragolab: Obr. 3. Ukázka reprodukovatelnosti analýzy základních aniontů – 40 nástřiků. Špičková technologie čerpadla a elektronika přístroje poskytují konzistentní a reprodukovatelné výsledky.Pragolab: Obr. 3. Ukázka reprodukovatelnosti analýzy základních aniontů – 40 nástřiků. Špičková technologie čerpadla a elektronika přístroje poskytují konzistentní a reprodukovatelné výsledky.

Pragolab: Obr. 4. Ukázka vysoce citlivé analýzy aniontů ve vodách. Eluent generátor (KOH) a elektrolytická suprese snižují pozadí, čímž dochází ke zvýšení citlivosti.Pragolab: Obr. 4. Ukázka vysoce citlivé analýzy aniontů ve vodách. Eluent generátor (KOH) a elektrolytická suprese snižují pozadí, čímž dochází ke zvýšení citlivosti.

Pragolab: Obr. 5. Ukázka optimalizace metody – zkrácení doby analýzy použitím gradientu mobilní fáze.Pragolab: Obr. 5. Ukázka optimalizace metody – zkrácení doby analýzy použitím gradientu mobilní fáze.

Iontové chromatografy Thermo Scientific Dionex přinášejí rozsáhlé možnosti analýz – a je jen na Vás, zda je využijete!

Pro další informace nás neváhejte kontaktovat na [email protected] nebo na 771 137 630.

Pragolab
Logo of LinkedIn
 

Mohlo by Vás zajímat

Improved LC/MS Performance to Determine Polar Nitrosamines Using the Agilent 1260 Infinity II Hybrid Multisampler

Aplikace
| 2024 | Agilent Technologies
Instrumentace
LC/MS, LC/MS/MS, LC/QQQ
Výrobce
Agilent Technologies
Zaměření
Farmaceutická analýza

SQ Detector 2

Brožury a specifikace
| 2024 | Waters
Instrumentace
LC/MS, LC/SQ
Výrobce
Waters
Zaměření
Ostatní

Halogens and sulfur in solid samples according to EN 17813

Aplikace
| 2024 | Metrohm
Instrumentace
Iontová chromatografie
Výrobce
Metrohm
Zaměření
Životní prostředí

Determination of carbohydrates in peanuts by HPAE-PAD

Aplikace
| 2024 | Thermo Fisher Scientific
Instrumentace
Iontová chromatografie
Výrobce
Thermo Fisher Scientific
Zaměření
Potraviny a zemědělství

Targeted PFAS Analysis in Industrial Wastewater Using the Agilent 6475 Triple Quadrupole LC/MS System

Aplikace
| 2024 | Agilent Technologies
Instrumentace
LC/MS, LC/MS/MS, LC/QQQ
Výrobce
Agilent Technologies
Zaměření
Životní prostředí
 

Podobné články

Záznam přednášky: Nové možnosti automatizace extrakce na tuhé fázi (solid-phase extraction, SPE) (Watrex Praha/LABOREXPO)
Článek | Video

Záznam přednášky: Nové možnosti automatizace extrakce na tuhé fázi (solid-phase extraction, SPE) (Watrex Praha/LABOREXPO)

Záznam odborné přednášky Marka Minárika (Watrex Praha) z veletrhu LABOREXPO 2024 na téma Streamline OLE 200 a Watrex xTrovert™ FLEX-O™ - Nové možnosti automatizace extrakce na tuhé fázi.
Watrex Praha
tag
share
more
Tři rozměry separace komplexních vzorků: Agilent 6560 Ion Mobility QTOF
Článek | Produkt

Tři rozměry separace komplexních vzorků: Agilent 6560 Ion Mobility QTOF

Pro nejnáročnější aplikace je určen nový Agilent 6560 Ion Mobility QTOF, který do LC/MS přináší třetí separační rozměr: iontovou mobilitu v homogenním elektrickém poli (uniform field ion mobility).
Altium International
tag
share
more
Hasiči z chemických laboratoří se zúčastnili mezinárodního CBRN tréninku v Chorvatsku
Článek | Video

Hasiči z chemických laboratoří se zúčastnili mezinárodního CBRN tréninku v Chorvatsku

Aktivní účast HZSČR na NCT (Non-Conventional Threat) Europe 2024 s celotýdenní tréninkovou akcí s tématikou nástražných výbušných systémů, CBRN a speciálních sil armády a civilních složek.
Hasičský záchranný sbor ČR
tag
share
more
Laboratorní rozbor studniční vody a interpretace výsledků
Článek | Produkt

Laboratorní rozbor studniční vody a interpretace výsledků

Akreditované laboratoře ALS Czech Republic nabízí kompletní chemické, mikrobiologické a fyzikální rozbory studničních vod dle legislativních požadavků.
ALS Czech Republic
tag
share
more
 

Mohlo by Vás zajímat

Improved LC/MS Performance to Determine Polar Nitrosamines Using the Agilent 1260 Infinity II Hybrid Multisampler

Aplikace
| 2024 | Agilent Technologies
Instrumentace
LC/MS, LC/MS/MS, LC/QQQ
Výrobce
Agilent Technologies
Zaměření
Farmaceutická analýza

SQ Detector 2

Brožury a specifikace
| 2024 | Waters
Instrumentace
LC/MS, LC/SQ
Výrobce
Waters
Zaměření
Ostatní

Halogens and sulfur in solid samples according to EN 17813

Aplikace
| 2024 | Metrohm
Instrumentace
Iontová chromatografie
Výrobce
Metrohm
Zaměření
Životní prostředí

Determination of carbohydrates in peanuts by HPAE-PAD

Aplikace
| 2024 | Thermo Fisher Scientific
Instrumentace
Iontová chromatografie
Výrobce
Thermo Fisher Scientific
Zaměření
Potraviny a zemědělství

Targeted PFAS Analysis in Industrial Wastewater Using the Agilent 6475 Triple Quadrupole LC/MS System

Aplikace
| 2024 | Agilent Technologies
Instrumentace
LC/MS, LC/MS/MS, LC/QQQ
Výrobce
Agilent Technologies
Zaměření
Životní prostředí
 

Podobné články

Záznam přednášky: Nové možnosti automatizace extrakce na tuhé fázi (solid-phase extraction, SPE) (Watrex Praha/LABOREXPO)
Článek | Video

Záznam přednášky: Nové možnosti automatizace extrakce na tuhé fázi (solid-phase extraction, SPE) (Watrex Praha/LABOREXPO)

Záznam odborné přednášky Marka Minárika (Watrex Praha) z veletrhu LABOREXPO 2024 na téma Streamline OLE 200 a Watrex xTrovert™ FLEX-O™ - Nové možnosti automatizace extrakce na tuhé fázi.
Watrex Praha
tag
share
more
Tři rozměry separace komplexních vzorků: Agilent 6560 Ion Mobility QTOF
Článek | Produkt

Tři rozměry separace komplexních vzorků: Agilent 6560 Ion Mobility QTOF

Pro nejnáročnější aplikace je určen nový Agilent 6560 Ion Mobility QTOF, který do LC/MS přináší třetí separační rozměr: iontovou mobilitu v homogenním elektrickém poli (uniform field ion mobility).
Altium International
tag
share
more
Hasiči z chemických laboratoří se zúčastnili mezinárodního CBRN tréninku v Chorvatsku
Článek | Video

Hasiči z chemických laboratoří se zúčastnili mezinárodního CBRN tréninku v Chorvatsku

Aktivní účast HZSČR na NCT (Non-Conventional Threat) Europe 2024 s celotýdenní tréninkovou akcí s tématikou nástražných výbušných systémů, CBRN a speciálních sil armády a civilních složek.
Hasičský záchranný sbor ČR
tag
share
more
Laboratorní rozbor studniční vody a interpretace výsledků
Článek | Produkt

Laboratorní rozbor studniční vody a interpretace výsledků

Akreditované laboratoře ALS Czech Republic nabízí kompletní chemické, mikrobiologické a fyzikální rozbory studničních vod dle legislativních požadavků.
ALS Czech Republic
tag
share
more
 

Mohlo by Vás zajímat

Improved LC/MS Performance to Determine Polar Nitrosamines Using the Agilent 1260 Infinity II Hybrid Multisampler

Aplikace
| 2024 | Agilent Technologies
Instrumentace
LC/MS, LC/MS/MS, LC/QQQ
Výrobce
Agilent Technologies
Zaměření
Farmaceutická analýza

SQ Detector 2

Brožury a specifikace
| 2024 | Waters
Instrumentace
LC/MS, LC/SQ
Výrobce
Waters
Zaměření
Ostatní

Halogens and sulfur in solid samples according to EN 17813

Aplikace
| 2024 | Metrohm
Instrumentace
Iontová chromatografie
Výrobce
Metrohm
Zaměření
Životní prostředí

Determination of carbohydrates in peanuts by HPAE-PAD

Aplikace
| 2024 | Thermo Fisher Scientific
Instrumentace
Iontová chromatografie
Výrobce
Thermo Fisher Scientific
Zaměření
Potraviny a zemědělství

Targeted PFAS Analysis in Industrial Wastewater Using the Agilent 6475 Triple Quadrupole LC/MS System

Aplikace
| 2024 | Agilent Technologies
Instrumentace
LC/MS, LC/MS/MS, LC/QQQ
Výrobce
Agilent Technologies
Zaměření
Životní prostředí
 

Podobné články

Záznam přednášky: Nové možnosti automatizace extrakce na tuhé fázi (solid-phase extraction, SPE) (Watrex Praha/LABOREXPO)
Článek | Video

Záznam přednášky: Nové možnosti automatizace extrakce na tuhé fázi (solid-phase extraction, SPE) (Watrex Praha/LABOREXPO)

Záznam odborné přednášky Marka Minárika (Watrex Praha) z veletrhu LABOREXPO 2024 na téma Streamline OLE 200 a Watrex xTrovert™ FLEX-O™ - Nové možnosti automatizace extrakce na tuhé fázi.
Watrex Praha
tag
share
more
Tři rozměry separace komplexních vzorků: Agilent 6560 Ion Mobility QTOF
Článek | Produkt

Tři rozměry separace komplexních vzorků: Agilent 6560 Ion Mobility QTOF

Pro nejnáročnější aplikace je určen nový Agilent 6560 Ion Mobility QTOF, který do LC/MS přináší třetí separační rozměr: iontovou mobilitu v homogenním elektrickém poli (uniform field ion mobility).
Altium International
tag
share
more
Hasiči z chemických laboratoří se zúčastnili mezinárodního CBRN tréninku v Chorvatsku
Článek | Video

Hasiči z chemických laboratoří se zúčastnili mezinárodního CBRN tréninku v Chorvatsku

Aktivní účast HZSČR na NCT (Non-Conventional Threat) Europe 2024 s celotýdenní tréninkovou akcí s tématikou nástražných výbušných systémů, CBRN a speciálních sil armády a civilních složek.
Hasičský záchranný sbor ČR
tag
share
more
Laboratorní rozbor studniční vody a interpretace výsledků
Článek | Produkt

Laboratorní rozbor studniční vody a interpretace výsledků

Akreditované laboratoře ALS Czech Republic nabízí kompletní chemické, mikrobiologické a fyzikální rozbory studničních vod dle legislativních požadavků.
ALS Czech Republic
tag
share
more
 

Mohlo by Vás zajímat

Improved LC/MS Performance to Determine Polar Nitrosamines Using the Agilent 1260 Infinity II Hybrid Multisampler

Aplikace
| 2024 | Agilent Technologies
Instrumentace
LC/MS, LC/MS/MS, LC/QQQ
Výrobce
Agilent Technologies
Zaměření
Farmaceutická analýza

SQ Detector 2

Brožury a specifikace
| 2024 | Waters
Instrumentace
LC/MS, LC/SQ
Výrobce
Waters
Zaměření
Ostatní

Halogens and sulfur in solid samples according to EN 17813

Aplikace
| 2024 | Metrohm
Instrumentace
Iontová chromatografie
Výrobce
Metrohm
Zaměření
Životní prostředí

Determination of carbohydrates in peanuts by HPAE-PAD

Aplikace
| 2024 | Thermo Fisher Scientific
Instrumentace
Iontová chromatografie
Výrobce
Thermo Fisher Scientific
Zaměření
Potraviny a zemědělství

Targeted PFAS Analysis in Industrial Wastewater Using the Agilent 6475 Triple Quadrupole LC/MS System

Aplikace
| 2024 | Agilent Technologies
Instrumentace
LC/MS, LC/MS/MS, LC/QQQ
Výrobce
Agilent Technologies
Zaměření
Životní prostředí
 

Podobné články

Záznam přednášky: Nové možnosti automatizace extrakce na tuhé fázi (solid-phase extraction, SPE) (Watrex Praha/LABOREXPO)
Článek | Video

Záznam přednášky: Nové možnosti automatizace extrakce na tuhé fázi (solid-phase extraction, SPE) (Watrex Praha/LABOREXPO)

Záznam odborné přednášky Marka Minárika (Watrex Praha) z veletrhu LABOREXPO 2024 na téma Streamline OLE 200 a Watrex xTrovert™ FLEX-O™ - Nové možnosti automatizace extrakce na tuhé fázi.
Watrex Praha
tag
share
more
Tři rozměry separace komplexních vzorků: Agilent 6560 Ion Mobility QTOF
Článek | Produkt

Tři rozměry separace komplexních vzorků: Agilent 6560 Ion Mobility QTOF

Pro nejnáročnější aplikace je určen nový Agilent 6560 Ion Mobility QTOF, který do LC/MS přináší třetí separační rozměr: iontovou mobilitu v homogenním elektrickém poli (uniform field ion mobility).
Altium International
tag
share
more
Hasiči z chemických laboratoří se zúčastnili mezinárodního CBRN tréninku v Chorvatsku
Článek | Video

Hasiči z chemických laboratoří se zúčastnili mezinárodního CBRN tréninku v Chorvatsku

Aktivní účast HZSČR na NCT (Non-Conventional Threat) Europe 2024 s celotýdenní tréninkovou akcí s tématikou nástražných výbušných systémů, CBRN a speciálních sil armády a civilních složek.
Hasičský záchranný sbor ČR
tag
share
more
Laboratorní rozbor studniční vody a interpretace výsledků
Článek | Produkt

Laboratorní rozbor studniční vody a interpretace výsledků

Akreditované laboratoře ALS Czech Republic nabízí kompletní chemické, mikrobiologické a fyzikální rozbory studničních vod dle legislativních požadavků.
ALS Czech Republic
tag
share
more
Další projekty
GCMS
ICPMS
Sledujte nás
Další informace
WebinářeO násKontaktujte násPodmínky užití
LabRulez s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Obsah dostupný pod licencí CC BY-SA 4.0 Uveďte původ-Zachovejte licenci.