Novinky a trendy Agilent Technologies 2021 – prezenčně i online!
HPST: Novinky a trendy Agilent Technologies 2021
Přijďte za námi do Clarion Congress Hotelu v Praze, kde si můžete vyslechnout přednášky prezenčně a potkat naše produktové a aplikační specialisty nebo se na přednášky připojte online, z pohodlí Vaší kanceláře či domova.
Jako již tradičně se bude jednat o přehled novinek v rámci celého portfolia, tedy kromě novinek ze světa Agilent Technologies Vám také představíme novinky od společností Markes International, SepSolve Analytical či Frontier Laboratories. Chybět nebude ani přehled spotřebního materiálu, chemikálii a standardů.
Přihlášku a další důležité informace naleznete na našem webu ZDE.
Jaký program pro Vás připravujeme?
V příspěvku z minulého týdne jste měli možnost blíže nahlednout do HPLC/LCMS programu k analýze PFAS v pitných vodách pomocí kapalinové chromatografie ve spojení s tandemovou hmotnostní spektrometrii nebo přehled možností v kapalinové chromatografii pro Bio-LC aplikace.
V GC/GCMS ochutnávce jste zase mohli získat představu o přednášce k novému headspace autosampleru Agilent 8697 nebo využití spojení pyrolýzy s plynovou chromatografií a hmotnostní spektrometrií pro dnes velice diskutované téma stanovení mikroplastů Py-GC/MS.
Dále Vás v nabitém programu čekájí např. přednášky:
M. Novotný, HPST: Nové funkce a produkty v OpenLAB Software
Představíme Vám nové funkce v OpenLAB 2.6 a nastíníme možnosti upgradu a stažení dema s trial licencí. Uvedeme informace o novém produktu OpenLAB Basic Server a popíšeme jeho výhody.
Laura McGregor, SepSolve Analytical, UK: Biomarker discovery: Uncovering hidden compositional changes in breath profiles using TD–GC×GC–TOF MS
The accurate identification and measurement of biomarkers in biological samples - such as breath, saliva and urine - has the potential to provide rapid, minimally-invasive diagnosis of a range of physiological and pathological conditions, resulting in the delivery of precision medicine. One of the key challenges in breath analysis is that hundreds of different VOCs can be present, often at trace levels – making it difficult to isolate and identify biomarkers of disease. In this presentation, we show how breath sampling, performed with sorbent tubes at point-of-care, followed by prompt, sensitive thermal desorption (TD) coupled with high-performance GC×GC–TOF MS enables the maximum possible number of compounds to be identified in ‘discovery’ workflows. We will also demonstrate the use of a powerful data mining and chemometrics platform to automatically find the significant differences in complex datasets and to create statistical models to predict the class of future samples.
R. Penížková, HPST: Instrumentace Purge&Trap pro stanovení těkavých organických látek
HPST již několik let na českém trhu zastupuje firmu Teledyne Tekmar, která se zabývá technikami hojně používanými v environmentálních laboratořích. V této prezentaci představím jejich zařízení Purge&Trap určené pro stanovení těkavých látek, které je špičkou v tomto oboru, a v posledních letech se stále častěji využívá jeho spojení s hmotnostními detektory.
K. Hanišová, HPST: Co se skrývá v mém vzorku? Aneb možnosti GC/MS identifikace neznámých látek nejen kapalným nástřikem
V této přednášce si na reálných příkladech ukážeme, jaké jsou v současné době možnosti identifikace neznámých látek. Kromě standardního postupu, který využívá kapalný nástřik vzorku na chromatografickou kolonu, si představíme tzv. Thermal Separation Probe (TSP), pomocí které můžete analyzovat např. i vzorky pevné, a to tak jak jsou bez nutnosti předchozí extrakce. Dále si představíme použití tzv. Direct Injection Probe (DIP), kdy je vzorek zaváděn přímo do iontového zdroje hmotnostního spektrometru (MS), v tomto případě GC/QTOFu, a je tak zcela vynechána chromatografická separace. Stručně shrneme aktuální ionizační možnosti Agilent MS (EI, měkká EI, PCI a NCI). Nedílnou součástí přednášky bude také ukázka zpracování naměřených dat, a to pomocí dostupných softwarů Agilent MassHunter kvalitativní analýza a Unknowns analysis.
Kompletní program a přihlášku naleznete ZDE, případně nás neváhejte kontaktovat na e-mail ([email protected])
Podívejte se také webináře analýzy LC/MS/MS PFAS ve vodách
Sensitive Techniques for Targeted PFAS Analysis in Water (ZÁZNAM | Proběhlo Út, 27.4.2021)
PFAS – to nejlepší ze spotřebního materiálu (ZÁZNAM | Proběhlo Čt, 26.11.2020)
Analysis of PFAS: Strategies to Optimize Performance (ZÁZNAM | Proběhlo St, 12.5.2021)
EPA 533 and EPA 537.1: Method Comparison from Sample Preparation to Quantitation (ZÁZNAM | Proběhlo St, 4.8.2021)