LCMS
Další informace
WebinářeO násKontaktujte násPodmínky užití
LabRulez s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Obsah dostupný pod licencí CC BY-SA 4.0 Uveďte původ-Zachovejte licenci.
Autor
SHIMADZU Handels GmbH - organizační složka
Naším posláním je šířit informace o produktech firmy Shimadzu v oblasti instrumentálních analytických přístrojů, přístrojů pro testování materiálů a speciálních přístrojů pro life science, jejich prodej a následně - instalace, zaškolení, záruční a pozáruční servis, ověřování a validace a aplikační podpora.
Tagy
Článek
Produkt
Video
Logo of LinkedIn

Inteligentní kapalinový chromatograf Shimadzu řady i-Series

Čt, 25.2.2021
| Originální článek z: Shimadzu/Ondřej Hillmich
Shimadzu představuje kompaktní HPLC systém Advanced i-Series, který přináší vyšší efektivitu práce s flexibilnějším pracovním stylem. Zažijte i Vy nový pracovní přístup k analýze HPLC s přístroji Shimadzu.
Video placeholder
  • Foto: Shimadzu: Inteligentní kapalinový chromatograf Shimadzu řady i-Series
  • Video: Shimadzu: Advanced i-Series: The i-volution in HPLC analysis continues

Dva modely nového modelu Advanced i-Series v sobě kombinují vlastnosti systémů Prominence-i HPLC a Nexera-i UHPLC jako inteligentní funkce, vysokorychlostní analýzu a možnost práce na dálku.

HPLC model: LC-2050 (tlaková odolnost 50 MPa)

K dispozici jsou 3 typy konfigurace systému podle volby detektoru (UV, PDA, bez detektoru), které vyhovují vašim analytickým metodám a cílům. Kromě toho nabízíme modely s/bez chlazení autosampleru. Každý kompakt může být doplněn o další detektory (Fluorescenční, vodivostní, refraktometrický, ELSD, MS).

Shimadzu: Advanced i-Series LC-2050

UHPLC model: LC-2060 (tlaková odolnost 70 MPa)

Toto je náš model 70 MPa UHPLC. Systému přenosu metod poskytuje vynikající podporu pro spouštění metod UHPLC a HPLC na jednom zařízení.

Shimadzu: Advanced i-Series LC-2060

INOVACE

Vzdálený provoz a monitorování přístroje umožňuje provádet analytické činnosti na dálku, čímž se zkracuje čas strávený v laboratoři.

V softwaru může uživatel nově využít funkci FlowPilot. Při spuštění systému se postupně navyšuje průtok mobilní fáze na požadovanou hodnotu, aby nedocházalo k příliš velké tlakové změně na HPLC koloně. Tím ochraňuje kolonu a zajišťuje její delší životnost.

Shimadzu: FlowPilot - Automatizace manuálních operací

Další zajímavou novinkou je online monitoring mobilní fáze. Na rezervoáru jsou nově umístěny speciální váhy, pomocí kterých se neustále (gravimetricky) přepočítává aktuální stav mobilní fáze pro analýzu a uživateli již nenastane situace, kdy je mobilní fáze během sekvence analýz zcela vyčerpána a tím systém zavzdušněn. Při nedostatku mobilní fáze Vás systém na tento problém sám upozorní a to kromě pracovního PC také vzdáleně na Vaše chytré zařízení (telefon, tablet a další…).

Funkce dálkového ovládání/monitorování nebylo nikdy snazší. Shimadzu přináší tzv. LabSolution Direct software, pomocí kterého můžete ovládat a kontrolovat přístroj mimo laboratoř, implementovat předem nakonfigurované metody a sekvence analýz ze vzdálených míst z vašeho webového prohlížeče. Vzdálený přístup razantně zvyšuje efektivitu práce analytika, uživatel může monitorovat stav jeho analýzy z pohodlí domova nebo kanceláře.

Shimadzu: Online monitoring mobilní fáze a LabSolution Direct software pro vzdálenou správu

INTELIGENCE

Software umožňuje automatickou detekci bublin pomocí „Auto-recovery funkce“. To je moment, kterému se ve své pracovním životě nevyhne žádný chromatografista. Tyto bubliny vznikají v systému nejčastěji při používání rychlé změny gradientu a směšování složek jako je například voda a 100% methanol.

Systém si sám uvědomí, že na pumpě začal typicky pro přítomnost bublin v systému kolísat tlak. Software zastaví probíhající analýzu, provede proplach přístroje, ekvilibraci, nastříkne poslední nezanalyzovaný vzorek a dokončí celou nastavenou sekvenci analýz. To vše dokáže systém bez přítomnosti analytika. Tím přispívá k bezproblémovému chodu laboratoře bez otravných a zbytečných opakování analýz.

Softwarová integrace zajišťuje spolehlivost dat i vyšší efektivitu práce. Funkce i-PeakFinder umožňuje automatickou integraci píků chromatogramu a umožňuje tak zpracování velkého objemu dat. Patentovaný algoritmus integrace píků zajišťuje, aby se do výsledků nedostaly různá zvlnění baseliny nebo šum chromatogramu a navíc provede správné integrování píků.

Shimadzu i-PeakFinder umožňující automatickou integraci píků chromatogramu

Další důležitou komponentou softwaru je i-PDeA dekonvoluce. Ta využívá metodu vícerozměrného rozlišení křivky střídáním nejmenších čtverců (MCR-ALS), která umožňuje kvalitativní a kvantitativní analýzu nedostatečně separovaného (rozlišeného) píku. i-PDeA lze také použít pro kontrolu čistoty analyzovaných látek. (K dispozici pouze při použití detektoru PDA a LabSolutions).

Shimadzu i-PDeA dekonvoluce

INTUICE

Intuitivní provoz a údržba usnadňují vynikající výkon přístroje a trvale zajišťují spolehlivou analýzu.

Zjednodušené uživatelské rozhraní znázorňuje kanály toku systému a slouží k vizuální kontrole stavu přístroje. Úpravu metod lze také provádět ze stejné obrazovky. Díky intuitivnímu designu se mohou i uživatelé, kteří jsou v oblasti kapalinové chromatografie zcela noví, pohybovat v softwarovém rozhraní s minimálním zaškolením. To je také důvod, proč se tento kompaktní systém instaluje v rutinních, ne zcela chemických, laboratořích pro analýzu kanabinoidů, mykotoxinů a dalších látek…

Pomocí automatického ověření přístroje si může uživatel snadno zkontrolovat správnou funkčnost všech komponent. Funkce prozkoumá stabilitu čerpání rozpouštědla, přesnost vlnových délek, absorbance, gradientu, přítomnost jakéhokoli driftu/šumu a další parametry. Na základě této autodiagnostiky je poté automaticky vygenerován protokol o stavu přístroje. V tomto protokolu je také uvedena životnost spotřebního materiálu přístroje a jeho případná doporučená výměna.

Navíc dotyková obrazovka na HPLC přístroji umožňuje načtení QR kódů, které Vás nasměrují na videa pro údržbu. Uživatel tedy snadno a rychle získá základní informaci o tom, jak vyměnit náhradní díl bez nutnosti zbytečného příjezdu technika, čímž se kromě zvýšení efektivity práce snižují zbytečné náklady na provoz přístroje.

Shimadzu: Intuivní a názorná údržba a flexibilní autosampler modelů LC-2050/LC-2060

Kromě zajímavých softwarových pomůcek přístroj přináší také vylepšený hardware. Na trhu neexistuje lepší systém, který by nabídl současně tak vysokou robustnost a citlivost měření. Autosampler umožňuje přístup do několika segmentů držáků na vialky, čímž umožní operovat s vialkami i během probíhající analýzy a tím práci více analytiků na jednom instrumentu. Navíc autosampler přináší velmi nízký carry-over (možnost kontaminace mezi analýzami), čímž je přístroj vhodný pro vysokocitlivostní analýzy s fluorescenčními nebo MS detektory.

S novým uvedením tohoto systému na český trh přinášíme také speciální ceny.

Pro více informací neváhejte kontaktovat našeho obchodního zástupce: Mgr. Ondřej Hillmich ([email protected])

Shimadzu: Kompaktní kapalinový chromatograf modelové řady LC-2050/LC-2060

SHIMADZU Handels GmbH - organizační složka
 

Mohlo by Vás zajímat

Analysis of Per- and Polyfluoroalkyl Substances in Fast Food Packaging by LC-MS/MS Method

Aplikace
| 2024 | Shimadzu
Instrumentace
LC/MS, LC/MS/MS, LC/QQQ
Výrobce
Shimadzu
Zaměření
Potraviny a zemědělství

Watrex product catalog 2024

Brožury a specifikace
| 2024 | Watrex Praha
Instrumentace
HPLC, GPC/SEC, Příprava vzorků, LC kolony, Spotřební materiál
Výrobce
Watrex Praha
Zaměření
Ostatní

IMPACT OF HPLC INSTRUMENTATION ON NON- SPECIFIC ADSORPTION OF PEPTIDES

Postery
| 2024 | Waters (Analytica)
Instrumentace
HPLC
Výrobce
Waters
Zaměření
Proteomika

Determination of Nitrosamine Impurities and NDSRI in Anti-diabetic Drugs on Shimadzu LCMS-8060NX

Aplikace
| 2024 | Shimadzu
Instrumentace
LC/MS, LC/MS/MS, LC/QQQ
Výrobce
Shimadzu
Zaměření
Farmaceutická analýza

Ochrana zdrojů pitných vod: Inovativní řešení problematiky výskytu pesticidů v krajině

Ostatní
| 2024 | ALS Czech Republic
Instrumentace
LC/MS, GC/MSD
Výrobce
Zaměření
Životní prostředí
 

Podobné články


Článek | Produkt

Představujeme: Revoluční platformu iontových chromatografů Thermo Scientific™ Dionex™ Inuvion™ z pohledu aplikací!

Systém Thermo Scientific Dionex Inuvion si můžete nakonfigurovat tak, aby vyhovoval konkrétním analytickým a finančním požadavkům, a podle potřeby jej snadno rekonfigurovat.
Pragolab
more

Článek | Nejbližší akce

Pozvánka na Laborexpo - stánek SHIMADZU

Přijďte se podívat na stánek SHIMADZU v rámci veletrhu LABOREXPO ve dnech 5. a 6. června. Jaké přístroje nebo program pro Vás na stánku č. C29 připravujeme?
SHIMADZU Handels GmbH - organizační složka
more

Článek | Produkt

Altium: Akční nabídka květen - srpen 2024

Akční nabídka květen - srpen 2024 od Altium International. Se slevou 30 % si můžete pořídit HPLC kolony, GC kolony, produkty pro úpravu vzorku, různé typy vialek, AdvanceBio Spin Columns, stříkačky.
Altium International
more

Článek | Nejbližší akce

Pozvánka na LABOREXPO - stánek ALTIUM INTERNATIONAL

Přijďte se podívat na stánek ALTIUM INTERNATIONAL v rámci veletrhu LABOREXPO ve dnech 5. a 6. června. Jaké přístroje pro Vás na stánku č. B14 připravujeme?
Altium International
more
 

Mohlo by Vás zajímat

Analysis of Per- and Polyfluoroalkyl Substances in Fast Food Packaging by LC-MS/MS Method

Aplikace
| 2024 | Shimadzu
Instrumentace
LC/MS, LC/MS/MS, LC/QQQ
Výrobce
Shimadzu
Zaměření
Potraviny a zemědělství

Watrex product catalog 2024

Brožury a specifikace
| 2024 | Watrex Praha
Instrumentace
HPLC, GPC/SEC, Příprava vzorků, LC kolony, Spotřební materiál
Výrobce
Watrex Praha
Zaměření
Ostatní

IMPACT OF HPLC INSTRUMENTATION ON NON- SPECIFIC ADSORPTION OF PEPTIDES

Postery
| 2024 | Waters (Analytica)
Instrumentace
HPLC
Výrobce
Waters
Zaměření
Proteomika

Determination of Nitrosamine Impurities and NDSRI in Anti-diabetic Drugs on Shimadzu LCMS-8060NX

Aplikace
| 2024 | Shimadzu
Instrumentace
LC/MS, LC/MS/MS, LC/QQQ
Výrobce
Shimadzu
Zaměření
Farmaceutická analýza

Ochrana zdrojů pitných vod: Inovativní řešení problematiky výskytu pesticidů v krajině

Ostatní
| 2024 | ALS Czech Republic
Instrumentace
LC/MS, GC/MSD
Výrobce
Zaměření
Životní prostředí
 

Podobné články


Článek | Produkt

Představujeme: Revoluční platformu iontových chromatografů Thermo Scientific™ Dionex™ Inuvion™ z pohledu aplikací!

Systém Thermo Scientific Dionex Inuvion si můžete nakonfigurovat tak, aby vyhovoval konkrétním analytickým a finančním požadavkům, a podle potřeby jej snadno rekonfigurovat.
Pragolab
more

Článek | Nejbližší akce

Pozvánka na Laborexpo - stánek SHIMADZU

Přijďte se podívat na stánek SHIMADZU v rámci veletrhu LABOREXPO ve dnech 5. a 6. června. Jaké přístroje nebo program pro Vás na stánku č. C29 připravujeme?
SHIMADZU Handels GmbH - organizační složka
more

Článek | Produkt

Altium: Akční nabídka květen - srpen 2024

Akční nabídka květen - srpen 2024 od Altium International. Se slevou 30 % si můžete pořídit HPLC kolony, GC kolony, produkty pro úpravu vzorku, různé typy vialek, AdvanceBio Spin Columns, stříkačky.
Altium International
more

Článek | Nejbližší akce

Pozvánka na LABOREXPO - stánek ALTIUM INTERNATIONAL

Přijďte se podívat na stánek ALTIUM INTERNATIONAL v rámci veletrhu LABOREXPO ve dnech 5. a 6. června. Jaké přístroje pro Vás na stánku č. B14 připravujeme?
Altium International
more
 

Mohlo by Vás zajímat

Analysis of Per- and Polyfluoroalkyl Substances in Fast Food Packaging by LC-MS/MS Method

Aplikace
| 2024 | Shimadzu
Instrumentace
LC/MS, LC/MS/MS, LC/QQQ
Výrobce
Shimadzu
Zaměření
Potraviny a zemědělství

Watrex product catalog 2024

Brožury a specifikace
| 2024 | Watrex Praha
Instrumentace
HPLC, GPC/SEC, Příprava vzorků, LC kolony, Spotřební materiál
Výrobce
Watrex Praha
Zaměření
Ostatní

IMPACT OF HPLC INSTRUMENTATION ON NON- SPECIFIC ADSORPTION OF PEPTIDES

Postery
| 2024 | Waters (Analytica)
Instrumentace
HPLC
Výrobce
Waters
Zaměření
Proteomika

Determination of Nitrosamine Impurities and NDSRI in Anti-diabetic Drugs on Shimadzu LCMS-8060NX

Aplikace
| 2024 | Shimadzu
Instrumentace
LC/MS, LC/MS/MS, LC/QQQ
Výrobce
Shimadzu
Zaměření
Farmaceutická analýza

Ochrana zdrojů pitných vod: Inovativní řešení problematiky výskytu pesticidů v krajině

Ostatní
| 2024 | ALS Czech Republic
Instrumentace
LC/MS, GC/MSD
Výrobce
Zaměření
Životní prostředí
 

Podobné články


Článek | Produkt

Představujeme: Revoluční platformu iontových chromatografů Thermo Scientific™ Dionex™ Inuvion™ z pohledu aplikací!

Systém Thermo Scientific Dionex Inuvion si můžete nakonfigurovat tak, aby vyhovoval konkrétním analytickým a finančním požadavkům, a podle potřeby jej snadno rekonfigurovat.
Pragolab
more

Článek | Nejbližší akce

Pozvánka na Laborexpo - stánek SHIMADZU

Přijďte se podívat na stánek SHIMADZU v rámci veletrhu LABOREXPO ve dnech 5. a 6. června. Jaké přístroje nebo program pro Vás na stánku č. C29 připravujeme?
SHIMADZU Handels GmbH - organizační složka
more

Článek | Produkt

Altium: Akční nabídka květen - srpen 2024

Akční nabídka květen - srpen 2024 od Altium International. Se slevou 30 % si můžete pořídit HPLC kolony, GC kolony, produkty pro úpravu vzorku, různé typy vialek, AdvanceBio Spin Columns, stříkačky.
Altium International
more

Článek | Nejbližší akce

Pozvánka na LABOREXPO - stánek ALTIUM INTERNATIONAL

Přijďte se podívat na stánek ALTIUM INTERNATIONAL v rámci veletrhu LABOREXPO ve dnech 5. a 6. června. Jaké přístroje pro Vás na stánku č. B14 připravujeme?
Altium International
more
 

Mohlo by Vás zajímat

Analysis of Per- and Polyfluoroalkyl Substances in Fast Food Packaging by LC-MS/MS Method

Aplikace
| 2024 | Shimadzu
Instrumentace
LC/MS, LC/MS/MS, LC/QQQ
Výrobce
Shimadzu
Zaměření
Potraviny a zemědělství

Watrex product catalog 2024

Brožury a specifikace
| 2024 | Watrex Praha
Instrumentace
HPLC, GPC/SEC, Příprava vzorků, LC kolony, Spotřební materiál
Výrobce
Watrex Praha
Zaměření
Ostatní

IMPACT OF HPLC INSTRUMENTATION ON NON- SPECIFIC ADSORPTION OF PEPTIDES

Postery
| 2024 | Waters (Analytica)
Instrumentace
HPLC
Výrobce
Waters
Zaměření
Proteomika

Determination of Nitrosamine Impurities and NDSRI in Anti-diabetic Drugs on Shimadzu LCMS-8060NX

Aplikace
| 2024 | Shimadzu
Instrumentace
LC/MS, LC/MS/MS, LC/QQQ
Výrobce
Shimadzu
Zaměření
Farmaceutická analýza

Ochrana zdrojů pitných vod: Inovativní řešení problematiky výskytu pesticidů v krajině

Ostatní
| 2024 | ALS Czech Republic
Instrumentace
LC/MS, GC/MSD
Výrobce
Zaměření
Životní prostředí
 

Podobné články


Článek | Produkt

Představujeme: Revoluční platformu iontových chromatografů Thermo Scientific™ Dionex™ Inuvion™ z pohledu aplikací!

Systém Thermo Scientific Dionex Inuvion si můžete nakonfigurovat tak, aby vyhovoval konkrétním analytickým a finančním požadavkům, a podle potřeby jej snadno rekonfigurovat.
Pragolab
more

Článek | Nejbližší akce

Pozvánka na Laborexpo - stánek SHIMADZU

Přijďte se podívat na stánek SHIMADZU v rámci veletrhu LABOREXPO ve dnech 5. a 6. června. Jaké přístroje nebo program pro Vás na stánku č. C29 připravujeme?
SHIMADZU Handels GmbH - organizační složka
more

Článek | Produkt

Altium: Akční nabídka květen - srpen 2024

Akční nabídka květen - srpen 2024 od Altium International. Se slevou 30 % si můžete pořídit HPLC kolony, GC kolony, produkty pro úpravu vzorku, různé typy vialek, AdvanceBio Spin Columns, stříkačky.
Altium International
more

Článek | Nejbližší akce

Pozvánka na LABOREXPO - stánek ALTIUM INTERNATIONAL

Přijďte se podívat na stánek ALTIUM INTERNATIONAL v rámci veletrhu LABOREXPO ve dnech 5. a 6. června. Jaké přístroje pro Vás na stánku č. B14 připravujeme?
Altium International
more
Další projekty
Sledujte nás
Další informace
WebinářeO násKontaktujte násPodmínky užití
LabRulez s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Obsah dostupný pod licencí CC BY-SA 4.0 Uveďte původ-Zachovejte licenci.