LCMS
Další informace
WebinářeO násKontaktujte násPodmínky užití
LabRulez s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Obsah dostupný pod licencí CC BY-SA 4.0 Uveďte původ-Zachovejte licenci.
Pořadatel
Altium International (HPST)
Je autorizovaným distributorem společnosti Agilent Technologies pro Českou republiku v oblastech chromatografie (GC, HPLC, UHPLC, kapilární elektroforéza) a hmotnostní spektrometrie (GC/MS, LC/MS, CE/MS), disolučních aparátů, molekulární (UV-Vis, UV-Vis-NIR, fluorescence, FTIR analyzátory a mikroskopy) a atomové spektroskopie (ICP-OES, ICP-MS, AAS), a v neposlední řadě také v oblasti molekulární biologie a genomiky (analýza nukleových kyselin a proteinů, microarray skenery a skla, PCR & RT-PCR, qPCR, řešení pro NGS, reagencie pro mutagenezi a klonování, sondy FISH a další).
Tagy
Spotřební materiál
Kolony
LC/MS
LC/MS/MS
HPLC
LC/TOF
LC/HRMS
Logo of LinkedIn

Instrumentace a spotřební materiál Agilent pro farmaceutický průmysl - Den 3

ZÁZNAM | Proběhlo St, 20.10.2021
Ve třetím dni série českých webinářů HPST prodiskutujeme řešení LC/Q-TOF pro charakterizaci biologických léčiv, potřebné Bio-LC vybavení, disoluci nanočástic nebo jak na výběr správně HPLC kolony.
Přejít na webinář
HPST: Instrumentace a spotřební materiál Agilent pro farmaceutický průmysl - Den 3

HPST: Instrumentace a spotřební materiál Agilent pro farmaceutický průmysl - Den 3

1. Charakterizace biologických léčiv pomocí UHPLC/TOF MS Agilent 6545XT (J. Zrostlíková) (15 min)

Biologická léčiva se od těch klasických významně liší z pohledu technologie výroby, fyzikálně-chemického charakteru, principu léčby a účinky. Jde o molekuly řádově větší a složitější, než jsou klasická léčiva, nejčastěji monoklonální protilátky nebo proteiny. Účinek biologických léčiv je založen na principu antigen-protilátka, a proto je lze v organismu mnohem lépe zacílit. Nabízí tak obrovský potenciál pro šetrnou léčbu řady onemocnění.

Bioléčiva se vyrábí biotechnologickým procesem, většinou pomocí buněčných linií s vloženou DNA, která kóduje cílovou strukturu. Nové preparáty, založené na již známých látkách nemohou být nikdy zcela identické, protože přesné složení je závislé na řadě faktorů ve výrobě. Hovoříme proto o tzv. Biosimilars.

Ve fázi vývoje bioléčiv, klinických testů, kontroly kvality anebo vývoje a testování Biosimilars je nezbytná jejich podrobná charakterizace, především technikami HPLC a HPLC/MS.

V této prezentaci si představíme přístroj Agilent LC/MS QTOF 6545 XT Advance Bio, který je dedikovaný pro kompletní analýzu bioléčiv. Spolu se SW BioConfirm nabízí kompletní workflow pro charakterizaci proteinů a monoklonálních protilátek z hlediska pokrytí sekvence aminokyselin, post-translačních modifikací, glykosylací a drug-antibody ratio (DAR).

2. Agilent Bio-LC portfolio pro farmaceutickou laboratoř (J. Kovář) (15 min)

Stále více se rozvíjející biofarmaceutický průmysl vyžaduje nové specializované nástroje pro analýzu velkých biomolekul v biologických vzorcích, analýzu monoklonálních protilátek (mAb) nebo také proteinů. Standardní kapalinový chromatograf je pro tento typ analýz zcela nevhodný.

Pro zajištění integrity Vašich biomolekul potřebujete kapalinový chromatograf s nekovovými komponenty v dráze toku vzorku, čímž se minimalizujete nežádoucí povrchové interakce. Firma Agilent za posledních 12 měsíců výrazně rozšířila své stávající portfolio a nově nabízí 3 verze kapalinových chromatografů, které pokrývají tlakový rozsah od 600 až do 1300barů. Společně s novou generací chromatografických kolon Vám firma Agilent nabídne kompletní řešení Vašich bioseparací. V této prezentaci se dozvíte o všech Bio-LC systémech, které má Agilent v portofoliu.

3. Novinka – disoluce nanočástic (N. Jeřábková) ((10 min)

Aktuálně se farmaceutický průmyslu potýká s otázkou, jak popsat disoluční profil aktivních farmaceutických látek (API) navázaných na nanočásticích, kdy standardní disoluční techniky z mnoha důvodů selhávají. Za tímto účelem byl vyvinut Agilent NanoDis systém, který rozšiřuje portfolio Agilent disolučních zařízení a bude Vám v této prezentaci podrobněji představen.

4. Nebuďte průzkumníky slepých uliček: LC kolony Agilent (O. Lacina) (30 min)

Separační kolona je srdcem chromatografického systému, a proto její volba hraje klíčovou roli v úspěšném vývoji metod a posléze i v rutinní praxi. V přednášce si na konkrétních příkladech ukážeme, jak podle analytu zvolit vhodnou chromatografickou kolonu, na jaké chromatografické podmínky si dát pozor a jak koloně zbytečně nezkracovat životnost. Také se podíváme na řešení běžných problémů, které mají přímý dopad separaci.

Kompletní program a přihlašovací formulář naleznete na webu HPST

Altium International (HPST)
 

Mohlo by Vás zajímat

Watrex product catalog 2024

Brožury a specifikace
| 2024 | Watrex Praha
Instrumentace
HPLC, GPC/SEC, Příprava vzorků, LC kolony, Spotřební materiál
Výrobce
Watrex Praha
Zaměření
Ostatní

IMPACT OF HPLC INSTRUMENTATION ON NON- SPECIFIC ADSORPTION OF PEPTIDES

Postery
| 2024 | Waters (Analytica)
Instrumentace
HPLC
Výrobce
Waters
Zaměření
Proteomika

Determination of Nitrosamine Impurities and NDSRI in Anti-diabetic Drugs on Shimadzu LCMS-8060NX

Aplikace
| 2024 | Shimadzu
Instrumentace
LC/MS, LC/MS/MS, LC/QQQ
Výrobce
Shimadzu
Zaměření
Farmaceutická analýza

Ochrana zdrojů pitných vod: Inovativní řešení problematiky výskytu pesticidů v krajině

Ostatní
| 2024 | ALS Czech Republic
Instrumentace
LC/MS, GC/MSD
Výrobce
Zaměření
Životní prostředí

An advanced integrated GC-MS/MS and LC-MS/MS workflow for the comprehensive analysis of pesticide residues in food

Aplikace
| 2024 | Thermo Fisher Scientific
Instrumentace
GC/MSD, GC/MS/MS, GC/QQQ, LC/MS, LC/MS/MS, LC/QQQ
Výrobce
Thermo Fisher Scientific
Zaměření
Potraviny a zemědělství
Další projekty
Sledujte nás
Další informace
WebinářeO násKontaktujte násPodmínky užití
LabRulez s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Obsah dostupný pod licencí CC BY-SA 4.0 Uveďte původ-Zachovejte licenci.