Info
Ústí nad Labem
Generální ředitelství cel
(HPP 1 rok s možností​ na dobu neurčitou)
Analytický chemik, Kapalinová chromatografie, Molekulová spektroskopie UV-Vis, RAMAN, FTIR

Přírodovědní analytik/tička CTL

Celně technická laboratoř (CTL) má svůj nezastupitelný význam a postavení v rámci Celní správy ČR. CTL provádí laboratorní zkoumání a analýzu vzorků pro celní, daňové a další kontrolní účely. Výsledky její činnosti nachází tedy uplatnění nejen v oblasti celní při kontrole sazebního zařazení zboží, ale také především v daňové oblasti – při kontrolách pro potřeby správy spotřební daně.

Činnost CTL není ovšem zaměřena pouze na úřední měření spojené s fiskální problematikou tj. výběrem cel a daní, kontrolou antidampingu, poskytováním vývozních náhrad a kontrolou pravosti cenin. CTL v oblasti nefiskální provádí měření pro účely celní kontroly spojené s ochranou bezpečnosti, zdraví a životního prostředí v rámci společného evropského prostoru.

V této oblasti jde zejména o laboratorní zkoumání a analýzu omamných a psychotropních látek, prekurzorů a syntetických narkotik (NPS) případně jiných zakázaných a nebezpečných látek, dále měření pro kontrolu CITES (vzorky dřeva a výrobků ze dřeva) a má svůj podíl také v oblasti kontrol vojenského materiálu, průmyslových diamantů a jiných komodit s vysokou hodnotou nebo duálním charakterem využití.

Kvalitu a odbornou výši expertíz potvrzuje zavedený systém kvality – získaná akreditace a certifikace dle národních, evropských i obecně mezinárodních norem, které jsou pravidelně potvrzovány audity akreditačních a certifikačních orgánů a společností. Celně technická laboratoř je zkušební laboratoř č. 1171 akreditovaná Českým institutem pro akreditaci, o.p.s. podle ČSN EN ISO/IEC 170125 s certifikovaným systémem kvality ČSN EN ISO 9001.

    1. platová třída
Pracovní náplň

Komplexní práce v chemické laboratoři se zaměřením na chemické rozbory vzorků metodami infračervené spektrometrie a kapalinové chromatografie.

Požadavky
  • vysokoškolské vzdělání alespoň v bakalářském studijním programu chemického zaměření

  • zkušenosti s prací s různými instrumentálními technikami a praxe v analytické laboratoři výhodou

  • znalost práce na PC

  • znalost anglického jazyka na úrovni A2

Benefity
  • po zapracování možnost přiznání osobního příplatku

  • výkonnostní / cílové odměny

  • 5 týdnů dovolené + 5 dnů placeného volna

  • příspěvek zaměstnavatele na stravování (stravenkový paušál)

  • osobní účet z fondu FKSP (sport, kultura, rekreace apod.)

  • u vybraných pozic možnost uplatnění home office a pružné pracovní doby

  • po splnění podmínek příspěvek na penzijní připojištění (nad rámec osobního účtu FKSP)

  • po splnění podmínek možnost získání bezúročné půjčky na bydlení a na vybavení domácnosti

  • dotované rekreace a dětské tábory (nejen ve vlastních zařízeních)

  • Multisport karta (dle zájmu zaměstnance, v případě zájmu využití hradí zaměstnanec paušální cenu 630 Kč za měsíc), více informací k tomuto benefitu na www.multisport.cz

  • interní i externí odborné vzdělávání (plně hrazené odborné semináře, školení aj.)

Předpokládaný nástup: 1.8.2023

Termín pro podání žádosti: 30.6.2022

GŘC - Mobilní dioagnostika v Celně technické laboratoři.webp