Info
Máslovice – Dol 94
Výzkumný ústav včelařský, s.r.o.
HPP
Analytický chemik, Kapalinová chromatografie

PRACOVNÍK CHEMICKÉ LABORATOŘE

Neaktivní

VÝZKUMNÝ ÚSTAV VČELAŘSKÝ

Ústav byl založen v roce 1919. Od roku 1997 je soukromou společností, která se zabývá výzkumem, vývojem, výrobou a vzděláváním v oboru chovu včel a včelích produktů.

Naše laboratoře poskytují také komerční služby (diagnostika nemocí, analýzy včelích produktů). Pořádáme specializované kurzy pro včelaře. Prodáváme zejména naše vlastní výrobky. Tradiční specialitou je Dolská medovina®.

Dol je malá usedlost na katastru obce Máslovice, známé například svým muzeem. Leží asi 20 km severně od Prahy. Původně to byl mlýn na Máslovickém potoce při jeho ústí na pravém břehu Vltavy. Dol byl v minulosti součástí města Libčice nad Vltavou. Z Libčic do Dolu se dá dostat jedině osobním přívozem, který převáží i kola.

Ve zkušební laboratoři provádíme diagnostiku parazitálních a bakteriálních onemocnění včel a analýzy včelích produktů. S problematikou nemocí včel máme zkušenosti již od roku 1922 a snažíme se být stále na špičkové úrovni. V rámci služeb a poradenství podporujeme včelaře v prezentaci a prodeji dobrého medu od vlastních včel.

Velmi usilujeme o to, aby výsledky našich laboratorních zkoušek byly objektivní, přesné a spolehlivé. Proto je naše laboratoř pravidelně prověřována. Český institut pro akreditaci (ČIA) v roce 1998 akreditoval a dozoruje naší zkušební laboratoř pod č. 1203.

Přijmeme posilu do chemické laboratoře na pozici Pracovník chemické laboratoře

Náplň práce

  • Samostatné provádění a vyhodnocení laboratorních zkoušek, vstupních, výstupních a mezioperačních kontrol surovin, materiálů a hotových výrobků do výroby léčiv.

  • Měření a analytická činnost na instrumentech HPLC, UV-VIS spektrofotometr.

  • Spolupráce při udržování a zavádění nových výrobních postupů, vypracování metod pro kontrolu vstupních surovin a materiálů, mezioperační kontroly, výstupní kontroly.

  • Spolupráce na systému kontroly kvality.

  • Plánování, provedení a zpracování stabilitních studií u nových výrobků a vzorků léčiv každoročně odebraných z výroby.

  • Provádění technologických operací ve spolupráci s vedoucím výroby při výrobě léčiv.

Požadavky

  • VŠ chemického směru – praxe v analytické chemii výhodou

  • SŠ chemického směru – praxe minimálně 5 let

  • Znalost HPLC a UV-VIS výhodou

  • Zkušenost z akreditované laboratoře výhodou

  • Zkušenost z prostředí výroby léčiv výhodou

  • Flexibilita, ochota učit se novému

  • Pečlivost, spolehlivost, samostatnost

  • Práce na PC

Nabízíme

  • Postupné zaškolení

  • Zázemí stabilní společnosti se stoletou tradicí

  • Pracoviště v krásném prostředí na okraji Prahy

  • Závodní stravování