Zdeněk Herman: Kolegové a přátelé v chemii a fyzice (Výběr z let 1969 – 2005)
Na závěr knihy Počátky a historie Československé hmotnostní spektrometrie Vám přinášíme desítky zobrazení kolegů a přátel z oblasti hmotnostní spektrometrie od Zdeňka Hermana.
Článek | Osobnosti
Zemřel profesor Zdeněk Herman
S velkým zármutkem oznamujeme, že 25. února 2021 zemřel prof. Zdeněk Herman, DrSc. Profesor Herman pracoval na Ústavu fyzikální chemie J. Heyrovského od roku 1957 do posledních dní.
Článek | Osobnosti
Spojeni (s) Matfyzem: Zdeněk Herman
prof. Zdeněk Herman, uznávaný fyzikální chemik, který v 60. letech zkonstruoval jednu z prvních aparatur pro výzkum srážek iontů metodou rozptylu ve zkřížených paprscích částic.
Článek | Nejbližší akce
11. Česká konference hmotnostní spektrometrie 2023 (Pozvánka)
Jedenáctý ročník konference České společnosti pro hmotnostní spektrometrii proběhne ve dnech 19. - 21. 6. 2023 v Brně v prostorách Moravského zemského muzea.
Článek | Nejbližší akce
11. Česká konference hmotnostní spektrometrie 2023 (Den 2)
Druhý den 11. České konference hmotnostní spektrometrie přinesl 9 odborných přednášek, předání ceny Zdeňka Hermana a odborný workshop společnosti Bruker.
Článek | Nejbližší akce
11. Česká konference hmotnostní spektrometrie 2023 (Program)
3 plenární přednášky, 19 odborných přednášek, 4 krátká sdělení a 12 věděckých posterů. To bude náplní programu 11. Česká konference hmotnostní spektrometrie 2023.
Článek | Osobnosti
Počátky a historie Československé hmotnostní spektrometrie (shrnutí)
Poznali jsme 12 jedinečných osobních příběhů a pohledů na zrod a vývoj hmotnostní spektrometrie v Československu. Je skvělé, že se povedlo je zachránit a předat tak dalším generacím.
Článek | Osobnosti
Zdeněk Herman: Začátky hmotnostní spektrometrie u nás a hmotnostní spektrometrie v Ústavu fyzikální chemie Akademie věd
Příběh hmotnostní spektrometrie u nás začíná počátkem padesátých let v okruhu žáků prof. Jaroslava Heyrovského (1890-1967) v ústavu fyzikální chemie University Karlovy a v Polarografickém ústavu.
Článek | Osobnosti
Zdeněk Dolejšek: Přesmyky iontů a má spolupráce s Vladimírem Hanušem v Ústavu fyzikální chemie ČSAV (1957-1964)
Hlavním objektem v laboratoři ÚFCh ČSAV byl hmotnostní spektrometr Nierova typu, první hmotník postavený v zemi krátce před mým příchodem.
Článek | Nejbližší akce
Konference CEEPC/IPM/CMSC 2022 (Den 2)
Druhý den společné konference o hmotnostní spektrometrii a proteomice v roce 2022 přinesl 17 přednášek, posterovou sekci a předání ceny Zdeňka Hermana.